Reklama

Bohaterowie Wiedźmina 3 jak żywi dzięki sztucznej inteligencji. Oszałamiający efekt

​Wiedźmin 3 w odsłonie, jakiej jeszcze nie uświadczyliście. Jeden z użytkowników Reddita opublikował efekty swojej pracy przy użyciu sztucznej inteligencji. Część NPC z gry dzięki specjalnemu oprogramowaniu otrzymała twarze, które wyglądają jak wyjęte z życia realnego. Wrażenie niesamowite!

Chociaż od premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon minęło już ponad sześć lat, produkcja od polskich twórców z CD Projekt Red cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich fanów uniwersum. Od najgorętszej premiery z 2015 roku, technologia ruszyła do przodu, poprawiły się nowe silniki graficzne i większa dbałość o szczegóły.

Dla wielu, choć Wiedźmin nadal jest ukochaną produkcją - to jednak już nie aż tak atrakcyjną pod względem estetycznym, jak jeszcze kilka lat temu - zważając chociażby na fakt ile nowych produkcji growych z kategorii AAA weszło na rynek.

Reklama

Jeden z fanów, funkcjonujący na Reddicie pod pseudonimem "gutekx12" niewiele myśląc, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki oprogramowaniu StyleCLIP, które konwertuje obrazy na czysty tekst uzyskał on niesamowity efekt w zmianie twarzy NPC.

Zabieg ten naniósł przede wszystkim większą dynamikę i realizm na obrazkach. Twarze wyglądają niemal jak prawdziwe fotografie wykonane profesjonalnym aparatem. Kolory są nasycone, a poprawiony kontrast daje poczucie efektu filmowego.

Sztuczna inteligencja zadbała także o włosy, usta i oczy, które zasługują na wyróżnienie i sprawiają wrażenie bycia normalniejszymi i jednocześnie bliższymi wyglądowi prawdziwego człowieka. Oczywiście powstałe obrazki nie mają żadnego przełożenia na modele 3D w grze, więc póki co nie jest możliwe, by w Wiedźminie pojawił się odświeżony wygląd w takim wydaniu.

Twórca tych prac zapowiedział także, że w przyszłości zamierza tym samym sposobem odmienić wygląd głównych postaci - w tym między innymi kultowego Geralta z Rivii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje