Reklama

Bloodborne na PS4 w 60 FPS

​Po dłuższych oczekiwaniach, Lance McDonald opublikował w końcu modyfikację, która umożliwia rozgrywkę w Bloodborne na PlayStation 4 w 60 klatkach na sekundę. Instalacja moda na konsoli wymaga jednak przerobionego urządzenia, najlepiej w wersji PS4 Pro - dla dodatkowej mocy.

Mężczyzna już jakiś czas temu zapewniał, że jego projekt jest gotowy, ale przed jego publikacją chciał dać szansę samemu Sony i FromSoftware na przygotowanie identycznej aktualizacji, skoro - jak widać - osiągnięcie takiej wydajności jest możliwe. Dlatego nie publikował plików modyfikacji.

Do teraz. Japoński wydawca oraz studio deweloperskie nie skomentowało sytuacji i nie zabrało się za samodzielne prace. Nie ma nawet łatki na PlayStation 5, więc McDonald zrealizował "groźbę", a odpowiednie pliki można teraz pobrać całkowicie za darmo, korzystając z linka na Patreonie.

Reklama

"Wydam łatkę publicznie po tym, jak ukaże się wersja PlayStation 5 i Sony potwierdzi ostatecznie czy Bloodborne będzie w jakiś sposób zaktualizowane na starszym systemie. Z szacunku dla PlayStation daję im szansę na przygotowanie odsłon 60 FPS" - wyjaśniał w ubiegłym roku twórca modyfikacji.

Jak wiadomo, do żadnego z tych wydarzeń nie doszło, więc pliki są dostępne. McDonald nie wyjaśnia jednak, jak zgrać pliki samej gry i uruchomić całość na przerobionym PlayStation 4, ponieważ to nie byłoby do końca legalne. Te kwestie pozostają więc do rozszyfrowania dla samych użytkowników.

Mod wymaga Bloodborne w najnowszej wersji 1.09 i modyfikuje silnik produkcji tak, by logika, fizyka i wszystkie inne elementy działały sprawnie w 60 klatkach na sekundę - początkowo były z tym problemy, lecz pomysłowy twórca zdołał doszlifować swoją pracę na przestrzeni kolejnych miesięcy.

Opcjonalnie możemy też zmniejszyć rozdzielczość do 1280 × 720, jeśli poziom 60 FPS nie jest wystarczająco stabilny. To funkcja przeznaczona głównie dla posiadaczy słabszego, bazowego PlayStation 4. Całość działa też na wersji Game of the Year Edition, o ile ta jest właśnie w wersji 1.09.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy