Reklama

BioShock Infinite: Burial at Sea - "Elizabeth nie będzie Bookerem w sukience"

Zapowiedziane ostatnio DLC do BioShocka Infinite szykuje się na prawdziwą gratkę dla fanów pierwszych dwóch części.

Dwuodcinkowy dodatek przeniesie graczy do z powrotem do podwodnego Rapture, a w drugim epizodzie dane nam będzie wcielić się w Elizabeth. Co nieco o jej roli w rozszerzeniu opowiedzieli w jednym z wywiadów twórcy gry.

W składającym się z dwóch części dodatku Burial at Sea gracze przeniosą się do alternatywnej rzeczywistości, do Rapture. Akcja osadzona zostanie w noc sylwestrową roku 1958 - w tym samym czasie, w którym w metropolii doszło do buntu. Historia przypominać będzie opowieść rodem z filmów noir - Booker będzie prywatnym detektywem, do którego drzwi zapuka tajemnicza kobieta z pewnym zleceniem: Elizabeth. Choć będą to znane postaci, tak naprawdę bohaterowie nie będą się znać. To osoby z innej rzeczywistości.

Reklama

W pierwszym epizodzie rozszerzenia pokierujemy Bookerem. Znacznie ciekawiej zapowiada się jednak drugi, w którym wcielimy samą Elizabeth. Rozgrywka nią ma się różnić od zabawy detektywem - w rozmowie z serwisem IGN Ken Levine oraz główna projektantka, Amanda Jeffrey, zapewnili, że dziewczyna będzie zupełnie inną postacią niż jej męski towarzysz. "To nie jest Booker w sukience" - obiecują. Zrobienie czegoś takiego, byłoby zdradą tak wobec Elizabeth, jak i DeWitta znanych z podstawki.

O ile w sekwencjach z detektywem możemy spodziewać się więcej akcji i strzelania (także do Tatuśków, którzy powrócą!), o tyle zabawa z Elizabeth wymagać będzie zupełnie innego podejścia. Na porządku dziennym będzie rozwaga, ostrożność i skradanie. Działania graczy będą musiały być bardziej przemyślane. Sama bohaterka wykorzysta swoją umiejętność do tworzenia dziur międzywymiarowych. Do czego? Tego na razie nie wiadomo, ponieważ developerzy jeszcze nad tym pracują - drugi epizod rozszerzenia, w którym pokierujemy dziewczyną, znajduje się jeszcze na wczesnym etapie produkcji.

Niekoniecznie jednak ta zdolność musi dawać tylko i wyłącznie przewagę i ułatwiać rozgrywkę. Pierwszy epizod ukaże się jesienią tego roku, a drugi nie ma jeszcze daty premiery. Polscy gracze otrzymają dodatek za darmo w ramach season passa dodawanego do PC-towej wersji gry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy