Reklama

Bethesda na prośbę niepełnosprawnej fanki Fallouta 76 dodała do gry wózek inwalidzki

​Bethesda spełniła prośbę fanki Fallouta 76, która chciała, by w produkcji znalazł się wózek inwalidzki. Ten pojawił się w najnowszym dodatku jako element wystroju bazy.

Kelly, niepełnosprawna fanka Fallouta 76, zaapelowała we wpisie na Reddicie do autorów, aby umieścili w jej ulubionej grze wózek inwalidzki, używany przez nią w prawdziwym życiu, którego mogłaby trzymać w bazie C.A.M.P. jako element wystroju wnętrza.

Prośba fanki, dzięki staraniom społeczności oraz przedstawiciela Bethesdy, nie umknęła deweloperom, którzy postanowili pomóc, dodając wózek inwalidzki do obozu, w ramach rozszerzenia Stalowy Świt. Co ciekawe postacie mogą na nim nawet usiąść. Należy tu jednocześnie zaznaczyć, że wózek inwalidzki znajdował się już w plikach tytułu.

Reklama

Radości z tego faktu nie kryje sama zainteresowana, która w wypowiedzi dla serwisu Kotaku przyznała, że uroniła łzę na widok modelu wózka dostępnego w warsztacie. Kelly zdaje sobie sprawę, że to tylko część wystroju, ale wyraziła nadzieję, że w przyszłości w grach pojawi się więcej niepełnosprawnych postaci.

Wózek inwalidzki umieszczono także w innej produkcji, Animal Crossing: New Horizons. Cóż trzeba pochwalić Bethesdę, że potrafi pozytywnie przychylić się do prośby fanów i spełnić ich marzenia, szczególnie w obliczu faktu, iż sam Fallout 76, zaraz po premierze, przez liczne niedopracowania, był jedną z najsłabiej ocenianych gier w historii branży, do czego doprowadziły liczne błędy czy niedoróbki.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje