Battlefield 2042: Gra, która już upadła?

​Zewsząd pojawiają się głosy, że najnowsza produkcja z kultowej serii Battlefield może już niebawem upaść. Gra wydana przez Electronic Arts sukcesywnie traci na popularności. Czy jest aż tak źle?

Battlefield 2042 zadebiutował na rynku dokładnie 19 listopada ubiegłego roku. Od samej premiery, futurystyczna strzelanka zmagała się z ogromną krytyką. Nie brakowało opinii, że nowy produkt od EA posiada niezliczoną ilość błędów, które skutecznie odciągają sporą rzeszę graczy od tego tytułu.

Oprócz tego, wielu twierdzi, że obiecywana przez twórców rewolucja gamingu w żaden sposób nie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości. Apetyty były ogromne, ale na tym się w zasadzie skończyło. Przyjrzyjmy się bliżej cyferkom i statystykom. Jeden z użytkowników serwisu Reddit - "UsualInitial" sporządził krótkie liczbowe podsumowanie nowego Battlefielda 2042 - blisko dwa miesiące po jego premierze.

Reklama

Battlefield 2042. Co poszło nie tak?

W chwili wydania, nowy Battlefield osiągnął szczytową ilość jednocześnie zalogowanych graczy na platformie Steam równą 105,5 tysiąca. Obecnie, ilość użytkowników drastycznie spadła i każdego dnia apogeum sięga okolic 9-10 tysięcy. Z kolei starsza produkcja - Battlefield V (wydana w 2018 roku) jest w stanie sięgnąć szczytowej ilości graczy na poziomie ok. 20 tysięcy jednocześnie zalogowanych, co jest dwukrotnością tej statystyki w przypadku Battlefield 2042.

Pod koniec listopada czyli kilka dni po oficjalnej premierze nowego dzieła od Electronic Arts, produkcja ta znajdowała się wśród dziesięciu najchętniej ogrywanych gier na platformie Steam. Obecnie, na próżno jej szukać nawet na liście stu najpopularniejszych tytułów.

Na domiar złego, najnowszy Battlefield otrzymał zaledwie 33% pozytywnych recenzji na platformie Steam. W porównaniu do Battlefield V (71% pozytywnych) oraz Battlefield 1 (85% pozytywnych) trzeba przyznać, że futurystyczna strzelanka wydana w tym roku, wypada naprawdę nędznie.

Co musi się stać, by Battlefield 2042 już za kilka miesięcy nie zatonął doszczętnie?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy