Reklama

Battlefield 4: Zęby smoka - pierwsze szczegóły kolejnego DLC

Chyba powinniśmy się już do tego przyzwyczaić. Choć do premiery Wojny na morzu - trzeciego DLC do Battlefielda 4 - pozostało jeszcze trochę czasu, przedstawiciele studia DICE ujawnili pierwsze szczegóły Zębów smoka, czyli czwartego dodatku.

W trakcie trwającej imprezy Game Developers Conference twórcy zdradzili, że w rozszerzeniu pojawi się dwuręczna tarcza. W trakcie panelu dyskusyjnego zatytułowanego "Using the Power of Layered Animation to Expand Premium Content in Battlefield 4" na rozpoczętym wczoraj Game Developers Conference Ryan Duffin, starszy animator w studiu DICE ujawnił pierwsze detale związane z Zębami smoka.

W czwartym DLC do Battlefielda 4 pojawi się tarcza balistyczna, która ochroni postać gracza przed wrogimi pociskami. Nie tylko ją - będzie ona dwuręczna, a to oznacza, że prowadzony żołnierz trzymający osłonę nie będzie mógł posługiwać się bronią.

Reklama

Początkowo twórcy chcieli umożliwić graczom korzystanie z podręcznej pukawki, ale okazało się to niewykonalne - developerzy opracowali trzy różne wersje mechanizmu, ale za każdym razem problemem były kłopoty z zaprojektowaniem odpowiednich animacji lub ograniczona pamięć konsol poprzedniej generacji. Według Duffina, programistom z DICE zabrakło zaledwie megabajta. W przypadku X360 i PS3 to jednak dużo.

W związku z tym zdecydowano się dodać dwuręczną tarczę. Co prawda taki układ nie pozwala strzelać, jednak osłona jest na tyle duża, że chroni nie tylko jej właściciela, ale także towarzyszy znajdujących się maksymalnie metr za nim. Okazało się też, że takie rozwiązanie lepiej pasuje do rozgrywki nastawionej na działania zespołowe.

Zęby smoka pojawią się latem. Najpierw jednak ukaże się Wojna na morzu. Niedawno pojawił się krótki teaser tego ostatniego dodatku, a jutro powinna zostać udostępniona pełna wersja zwiastuna:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje