Battlefield 2042 - liczba graczy na Steamie spadła poniżej... tysiąca

​Chyba nawet w najgorszych snach twórców Battlefielda 2042 nie pojawiał się tak katastroficzny scenariusz.

Battlefield 2042 wzbudza zainteresowanie coraz mniejszej liczby graczy. Co kilka dni można przeczytać nowe doniesienia o spadającej popularności najnowszej sieciowej strzelanki Electronic Arts. Jednak wyniki osiągane przez nią ostatnio na Steamie to już prawdziwa katastrofa.

Według serwisu SteamCharts, wczoraj po raz pierwszy od premiery liczba jednocześnie zalogowanych w grze użytkowników spadła poniżej 1 tysiąca. O godz. 9:00 czasu polskiego w Battlefieldzie 2042 poprzez Steam bawiło się 979 osób.

Reklama

Jak więc widać, obietnice i zapowiedzi EA DICE nie przynoszą pożądanych rezultatów. Autorzy ciągle wspominają o pracach nad poprawkami oraz nową zawartością, ale co z tego, jeśli gra wciąż nie otrzymała żadnej poważnej aktualizacji.

W efekcie całkiem zrozumiały jest ustawiczny spadek popularności. W lutym średnia liczba graczy bawiących się jednocześnie na Steamie wynosiła około 3 tysiące. W marcu już tylko 2 tysiące. Całkiem możliwe, że kwietniu spadnie poniżej 2 tysięcy.

Battlefield 2042 - kiedy kolejna aktualizacja?

EA DICE pracuje jednocześnie nad poprawkami błędów, poprawą balansu rozgrywki oraz nad nową zawartością. W ostatnim czasie jeden z fanów, zajmujący się data miningiem Temporyal, odnalazł w plikach gry nazwy, które mogą sugerować, że w przyszłości (nie wiadomo, jak bliskiej lub dalekiej) twórcy wprowadzą cztery nowe mapy. Jednak wciąż nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Pozostaje czekać na komunikat EA DICE. Pytanie, czy nie będzie już wtedy za późno na ratunek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 2042 | EA DICE | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy