Reklama

Battlefield 2042 - EA nie usunie Rosjan z gry

​Inwazja Rosji na Ukrainie wciąż trwa, wiele osób domaga się od EA DICE usunięcia Rosjan z Battlefielda 2042, ale twórcy odpowiadają jasno: nie zrobimy tego, bo to bardzo trudne.

Battlefield 2042 to sieciowa strzelanka, w której bierzemy udział w walkach pomiędzy dwoma mocarstwami - Stanami Zjednoczonymi oraz Rosją. Po tym, jak Rosjanie zaatakowali Ukrainę w lutym bieżącego roku, wielu graczy zaczęło domagać się od studia EA DICE usunięcia tej strony konfliktu z gry. Jednak najprawdopodobniej do tego nie dojdzie - ani w bliższej, ani w dalszej przyszłości.

Przedstawiciele studia EA DICE powtarzają jak mantrę, że nie usuną Rosjan z Battlefielda 2042. Rebecka Coutaz, szefowa zespołu, wytłumaczyła w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że nie dojdzie do tego, ponieważ jest to "bardzo trudne".

Reklama

Podkreśla też, że Battlefield 2042 to gra rozrywkowa. Co prawda Electronic Arts monitoruje cały czas sytuację, ale w nadchodzących sezonach rozgrywek Rosjanie na pewno pozostaną obecni.

Battlefield 2042 - trudna sytuacja w związku z wojną

Coutaz wyjaśnia w rozmowie z Eurogamerem, że cała sytuacja związana z wojną na Ukrainie jest trudna dla zespołu. Podkreśla, że wszyscy w EA DICE byli w szoku po tym, jak świat obiegła informacja o rosyjskiej inwazji. Z tej części Europy pochodzi wielu pracowników studia i jego menadżerowie musieli zadbać o to, by ci czuli się komfortowo.

W czerwcu ruszył pierwszy sezon zmagań w Battlefieldzie 2042. EA DICE wprowadziło do gry nową mapę (Ekspozycję), nową specjalistkę (Polkę - Ewelinę Lis) oraz nowy sprzęt (kuszę, karabin wyborowy oraz dwa śmigłowce bojowe).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy