Reklama

Battalion 1944 zrywa relacje ze Square Enix i przechodzi na free-to-play

Bulkhead Interactive bierze sprawy w swoje ręce. Multiplayer shooter Battalion 1944 jednak nie pojawi się na konsolach. Gra jest już wyłącznie w rękach deweloperów i niedługo przejdzie na free to play.

Battalion 1944 był bardzo wyjątkowym projektem, który początkowo zainteresował wielu fanów shooterów. Miłośnicy Counter Strike’a zawsze mieli oczywiście swojego faworyta, ale gracze Call of Duty szukali sposobu na powrót do odleglejszych czasów, do bardziej oldschoolowego COD-a. Gra Bulkhead Interactive pod wieloma względami pozwoliła im tego dokonać.

Reklama

Niestety do popularności grze jest bardzo daleko. Battalion 1944 zadebiutował ponad trzy lata temu i od tego czasu nie udało mu się zbudować większej społeczności. Oceny na Steamie są średnie, liczba graczy nie powala, a dodatkową barierą wejścia jest fakt, że gra kosztuje 75 złotych. Bulkhead Interactive wreszcie planuje jednak to zmienić.

Na Twitterze gry pojawiła się informacja, że twórcy oficjalnie zerwali swój związek ze Square Enix i Battalion 1944 jest teraz w ich rękach. Chcą rozpocząć nowy rozdział w historii gry i zacząć go od wyklarowania kilku szczegółów. Gra nie pojawi się jednak na konsolach, a 16 sierpnia steamowa wersja przejdzie na model free to play.

Jeżeli Bulkhead uda się narobić trochę zamieszania wokół premiery darmowej wersji gry, może być to dla nich bardzo dobry kierunek rozwoju. Narzędzia pokroju sponsorowanych streamów czy Twitch dropów pokazywały już, że można zdobyć ten sposób bardzo wielu graczy. Nie ulega jednak również wątpliwości fakt, że dla tego tytułu jest to ostatnia szansa. Jeżeli przejście na F2P nie zapewni Battalionowi zastrzyku nowych graczy, prawdopodobnie już nic tego nie dokona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama