Baldurs Gate 3: Nowa aktualizacja pozwala graczom wcielić się w gnoma-barda

Najnowsza aktualizacja do Baldurs Gate 3, już ósma od momentu kiedy gra pojawiła się w Early Acess, dodaje do gry kolejną klasę - barda.

Aktualizacja do Baldurs Gate 3, zatytułowana “Of Valour and Lore" przynosi między innymi klasę artystów, od których zależy zwycięstwo lub porażka na polu bitwy. Klasa Barda jest podzielona na dwie podklasy - Szkoły Męstwa oraz Szkoły Lore. Szkoła Męstwa to subklasa skupiona wokół walk. Gracze, którzy się na nią zdecydują, zostaną wynagrodzeni umiejętnościami, które podniosą efektywność sojuszników posługujących się podobnymi skillami. Bardowie ci przynoszą również bonus do rzutu kostką dla ataku i uników. Można im też przypisać bonus do zadawanych obrażeń atakami bronią albo do pancerza. 

Reklama

Gracze, którzy zdecydują się na szkołę Lore, zdobędą bonusy do rzucania zaklęć, szczególnie tych, które mają na celu wprowadzać zamęt i zmniejszać buffy przeciwników. Jedną z najważniejszych umiejętności jest Cutting Words, która pozwala na odwrócenie uwagi przeciwnika oraz osłabienie jego pewności siebie. Jednak coś za coś - ta szkoła oznacza zmniejszone wyniki rzutu kostką dla ataku i zadawanych obrażeń.

Aktualizacja pozwala też każdej klasie korzystać z instrumentów muzycznych. Gracze mogą grać muzykę gdziekolwiek zechcą, a niektórzy NPC mogą na nią reagować, a nawet się przyłączać do “koncertów" naszych postaci. Jeśli natomiast spodobają im się nasze umiejętności w tym zakresie, mogą nas wynagradzać. Natomiast oprócz nowej klasy, aktualizacja wprowadza też do gry klasę - gnoma.

Jednak nowe typy postaci to nie wszystko. Oprócz nich zmieniono też inne elementy gry, na przykład przeciwników. Zwierzęta i gobliny inaczej się zachowują w trakcie walki - trzymają bardziej zwarty szereg. Jeśli się poruszają lub atakują, to robią to całą grupą, dzięki czemu walki są szybsze i bardziej płynne. Zmiany dotknęły też ataki krytyczne, poza tym postaci otrzymały nowe typy fryzur. Na koniec, dodano napisy w języku portugalskim, podreperowano również stabilność gry w trybie wieloosobowym. Powinno to szczególnie ucieszyć graczy ze słabszymi łączami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy