Baldur’s Gate 3 doczeka się DLC? Larian Studios chce stworzyć więcej zawartości

Dobra wiadomość dla świeżo upieczonych fanów Baldur’s Gate 3. Do Larian Studios trafiły najwyraźniej prośby o dalszy rozwój gry i deweloperzy rozmawiają za kulisami o takiej możliwości.

Od premiery pełnej wersji gry 3 sierpnia 2023 roku Baldur’s Gate 3 utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych produkcji Steama. Liczba aktywnych graczy nie spadła jeszcze poniżej 250 tysięcy, a w najlepszych momentach każdego dnia zalogowanych jest ponad pół miliona osób. O takich liczbach marzy aktualnie większość gier multiplayer.

Statystyki na Steamie potwierdzają, że mamy do czynienia z bardzo dobrą produkcją. Gracze kupują ją, instalują, a potem regularnie do niej wracają, aby chłonąć dalej historię napisaną przez scenarzystów Larian Studios. Jest to jednak również rozrywka na dziesiątki, a nawet setki godzin. Cierpliwi gracze, którzy chcą odkryć każdy zakamarek rozległego świata spędzą prawdopodobnie w tym tytule długie miesiące.

Reklama

Niektórzy zapoznali się już z całą historią, mają na liczniku ponad 150 godzin i zaczynają coraz głośniej zastanawiać się nad przyszłością gry. CEO Larian Studios dawał ostatnio do zrozumienia, że chociaż cieszy go i zaskakuje sukces Baldur’s Gate 3, nie chce pracować nad kolejną grą aż tak długo. Otwarcie przyznał również, że nie wie, co dalej czeka jego studio.

Od tego czasu najwyraźniej trochę się zmieniło, bowiem swoje trzy grosze w tej kwestii dorzucił niedawno Tom Butler. W rozmowie z IGN Senio Product Manager powiedział, że po doprowadzeniu Baldur’s Gate 3 do porządku, wszyscy zrobią sobie przerwę i kiedy wrócą, zaczną rozmawiać o przyszłości. Deweloperzy chcą robić więcej, ale nie wiedzą jeszcze dokładnie, co to będzie.

Wewnątrz Larian Studios trwają jednak podobno dyskusje o dalszym rozwoju podstawowej wersji Baldur’s Gate 3. Jeden ze scenariuszy przewiduje w rezultacie, że zamiast zabierać się za zupełnie nowe RPG albo nawet reprezentanta innego gatunku, deweloperzy dalej poświęcają się swojej ostatniej produkcji i tworzą DLC lub całą ekspansję.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy