Reklama

Autorzy Total War pracują nad nową grą - tym razem TPP

​Creative Assembly, autorzy gier strategicznych z serii Total War oraz survival horroru Alien Isolation, pracują nad nowym projektem.

Po tym jak Total War: Warhammer 3 ujrzał światło dzienne, studio Creative Assembly ujawniło we wpisie na swoim blogu, że pracuje nad zupełnie nowym projektem - grą akcji z widokiem w trzeciej osobie.

Ma to być całkowicie nowa franczyza, a wpis sugerował, że gra zostanie oparta o silnik Unreal Engine 5. Mocno temperowano jednak oczekiwania wobec nowego projektu - wprost padło stwierdzenie, że na kolejne, większe szczegóły, gracze będą musieli dość długo zaczekać.

Reklama

Za grę odpowiada oddział Creative Assembly z Sofii - autorzy dodatku do Total War Saga - Troja. Autorzy zapewniają jednak, że podjęcie nowego wyzwania w niczym nie przeszkodzi, ani nie utrudni prac nad nową zawartością do Total War.

Creative Assembly i ich związki z grami akcji

Wielu graczy może się zdziwić, skąd nagle u Creative Assembly zainteresowanie gatunkiem TPP akcji - jednak nie jest to dla deweloperów aż taka nowość jak mogłoby się wydawać. Już pod koniec lat 80 ubiegłego wieku studio tworzyło gry łączące w sobie elementy platformówki oraz strzelanek i od tamtej pory wypuściło całkiem pokaźną liczbę gier nastawionych głównie na akcję.

W 2005 roku pojawił się spin-off serii Total War, Spartan, mocno inspirowany God of War. Mogliśmy się w nim wcielić w tytułowego Spartanina, którego zadaniem jest obrona ojczyzny przed inwazją ze strony Imperium Rzymskiego, przy czym mogliśmy się posiłkować wsparciem ze strony starożytnych, greckich bogów. Natomiast w 2008 roku pojawiło się Viking: Battle of Asgard, które kontynuowało podobną formułę, tyle, że osadzając ją tym razem w mitologii nordyckiej.

Alien Isolation

Jednak chyba najbardziej znanym i najlepiej zapamiętanym “akcyjniakiem" Creative Assembly jest Alien: Isolation z 2014. Ten survival horror zyskał sobie przychylność szerokiego grona graczy i krytyków dzięki ciężkiej atmosferze i oczywistym nawiązaniom do filmowego Obcego. Natomiast na początku tego roku studio ujawniło, że pracuje nad grą Hyenas - nastawionym na rozgrywkę wieloosobową FPSem w klimatach science-fiction, którego premierę zapowiedziano na przyszły rok. Ma to być dynamiczny arena shooter z lokacjami o praktycznie zerowej grawitacji.

Oczywiście nie oznacza to, że CA porzuca swoje dokonania jako twórcy strategii. Jak już wspomniałem, nadal planowane jest tworzenie zawartości do Total War, co zresztą potwierdza wpis na blogu na temat nowej gry. Natomiast w jednym z wywiadów padła również zapowiedź, że firma chce wrócić do Total War: Medieval 3.


To nadal nie jest wszystko

Jakby tego wszystkiego było mało, studio pracuje nad jeszcze jedną, niezapowiedzianą jeszcze grą, ale wpis na blogu firmy poświęca jej zaledwie pół zdania. Jedno jest pewne - fani Creative Assembly będą mieli w czym wybierać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy