Atomic Heart otrzyma niebawem DLC i drugą odsłonę? Wiele na to wskazuje

​Twórcy głośnej gry Atomic Heart - studio Mundfish z Rosji przygotowuje dla fanów gry nowe treści związane z uniwersum. Według informacji od rosyjskiego dziennikarza, mają oni pracować aktywnie nad DLC. W planach jest także wypuszczenie drugiej części gry.

Atomic Heart w cieniu kontrowersji, ale z dobrymi ocenami

Rosyjska gra Atomic Heart od studia Mundfish była owiana wieloma niesławnymi kontrowersjami. Zaczęło się od niebezpodstawnych oskarżeń na temat przekazywania danych użytkowników rządowi Federacji Rosyjskiej oraz służbom specjalnym (FSB). Według regulaminu władze mogły wykorzystywać pozyskane dane nawet w celach mobilizacyjnych do armii. Mnóstwo różnych powiązań twórców gier z oligarchami rosyjskimi również nie przyniosło pozytywnych opinii wśród graczy z całego świata.

Reklama

Niedawno wybuchła także afera związana z fragmentem filmu animowanego "Wilk i Zając". Ukazywał on w krzywdzący i stereotypowy sposób mieszkańca Afryki. Mundfish szybko zajęło stanowisko w tej sprawie i przeprosiło.

Mimo to, gra wśród konsumentów i recenzentów zebrała dosyć przyzwoite oceny i pod względem czysto gameplayowym jest to dobry produkt. Odsuwając wszystkie kontrowersje i skandale dookoła, na pewno jest to dobra pozycja. Wiele wskazuje na to, że Atomic Heart otrzyma wkrótce dodatek do fabuły. Planowana jest także kontynuacja produkcji.

Dodatek i nowa odsłona Atomic Heart znajduje się w przygotowaniu?

Niedawno na stronie twistedvoxel.com ukazał się artykuł, w którym autor powołuje się na rosyjskiego dziennikarza rozmawiającego z przedstawicielem Mundfish. Można tam przeczytać kilka interesujących wiadomości.

Aleksiej Makarow jest rosyjskim dziennikarzem i blogerem. Miał on okazję zadać kilka pytań przedstawicielom producenta Atomic Heart. Z serwisu Twisted Voxel dowiadujemy się, że planowana jest już produkcja Atomic Heart 2.

Na to jednak będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Prawdopodobnie nie rozpoczęto jeszcze prac nad sequelem, gdyż studio Mundfish ma inny krótkofalowy cel. Jest nim dodatek do pierwszej części. Według informacji zdobytych przez Rosjanina, studio ma aktualnie być pochłonięte pracą nad DLC. Póki co, nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera dodatku i czy będzie on płatny dla posiadaczy Atomic Heart.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Atomic Heart
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy