Assassin’s Creed Red będzie największą premierą przyszłego roku?

W serwisie Linkedin pojawił się wpis, sugerujący, że fani serii Assassin’s Creed mogą zacierać ręce na przyszłoroczną premierę kolejnej gry w swojej ukochanej serii.

Odkąd istnieje seria Assassin’s Creed, fani proszą o epizod rozgrywający się w feudalnej Japonii. Jak ujawnił zeszłoroczny pokaz Ubisoft Forward, coś takiego w końcu będzie miało miejsce, a według najnowszych informacji gracze mogą otrzymać grę w swoje ręce wcześniej niż przypuszczają.

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, na stronie Linkedin Arisy Langunzad, która zajmuje się rozwojem marki Ubisoft, pojawił się wpis sugerujący, że gra może pojawić się już w przyszłym roku. Lagunzad opisuje grę jako największy blockbuster 2024 roku, a do tego marka rozwinie się nie tylko na gry, ale też podcasty czy serie mangi. Wygląda na to, że zespoły wewnątrz Ubi poszukują partnerów chętnych sponsorować grę w 2024, co byłoby częściowym potwierdzeniem, że gra jest planowana na przyszły rok właśnie.

Reklama

Assassin’s Creed Codename Red jest rozwijane przez Ubisoft Quebec, zespół, który wcześniej pracował nad Assassin’s Creed Odyssey. Szczegóły gry na razie są bardzo niejasne, ale według Marca-Alexisa Cote to “przyszłość gier RPG z tej serii dziejących się w otwartym świecie". 

Oczywiście fani nie muszą czekać aż do przyszłego roku, by cieszyć się nową odsłoną - już niedługo pojawi się przecież AC Mirage. Premiera gry zapowiadana jest na 12 października. Główną rolę zagra w niej Basim, którego gracze znają z poprzedniej odsłony serii, AC Valhalla. Ubisoft zapowiada ten tytuł jako powrót do korzeni serii, ze znacznie mniejszą mapą oraz systemem parkouru, który ma być znacznie bliższy temu co znamy z gier z Ezio w roli głównej. W przygotowaniu, ale na bardzo wczesnym etapie, jest również AC Jade, czyli gra mobilna dla systemów iOS i Android, która ma dziać się na terenie starożytnych Chin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama