Reklama

Assassin’s Creed Liberation znika ze Steama

​Chcieliście zagrać w Assassin’s Creed Liberation przez Steam? Jeśli jeszcze jej nie kupiliście, to już tego nie zrobicie, a od września gra zniknie zupełnie.

Assassin’s Creed Liberation to jeden ze spin-offów od głównego nurtu gier o asasynach. Pierwotnie ukazała się dla PlayStation Vita w 2014 roku i opowiadała historię Aveline de Gandpré - mieszkanki Nowego Orleanu, a rzecz dzieje się w drugiej połowie XVIII wieku. Oś fabularna kręci się wokół walki z niewolnictwem, a jedną z postaci, które Aveline spotyka na swojej drodze jest Connor Kenway, bohater Assassin’s Creed III.

Reklama

Gra właśnie znika ze Steama, więc jeśli nie macie jej jeszcze w swojej kolekcji - w ten sposób już jej nie kupicie. Co gorsza, jeśli jesteście jej posiadaczami, to od września prawdopodobnie nie będziecie mogli zagrać. Gra co prawda nie pojawiła się na opublikowanej niedawno liście tytułów, które tracą oficjalne wsparcie, ale i tak coś dziwnego zaczyna się wokół niej dziać. Ze Steam zniknęła ponoć na życzenie wydawcy.

W normalnych okolicznościach, kiedy gra zostaje wycofana ze sprzedaży, jej posiadacze nadal mogą w nią grać. Jednym z przykładów jest chociażby niedawno wydana trylogia GTA od Rockstara - mimo, że zniknęła ze sklepów po tym jak gracze znajdowali w niej coraz to bardziej kuriozalne błędy, Ci, którzy już ją kupili, nadal mogli grać. Natomiast w przypadku Assassin’s Creed Liberation, jej karta na Steam informuje, że gra od 1 września 2022 nie będzie dostępna. Prawdopodobnie tego dnia również całkowicie zniknie z list gier posiadanych przez użytkowników.

Gra nie jest już nawet widoczna na oficjalnej stronie sklepu Ubisoft. Powód całej tej sytuacji nie jest znany, ale jeśli zagłębić się w ostatnie recenzje graczy na Steam, to od jakiegoś czasu tytuł ten trapiły problemy techniczne. Cała sprawa dotyczy wersji HD - nie wiadomo natomiast co z grą w wersji dołączanej do Assassin’s Creed III Remastered. Póki co można ją normalnie zainstalować, ale nie wiadomo, jaka przyszłość czeka tę wersję od 1 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL