Assassin's Creed: Nowe info nt. filmu

Zastanawiacie się, jak znajomy asasyn z wirtualnego świata gier wyglądał będzie na srebrnym ekranie?

Poznaliśmy też datę premiery obrazu i wiemy, kiedy pojawi się oficjalny trailer. Co prawda pierwsze zdjęcie filmowego Calluma Lyncha widzieliśmy już jakiś czas temu, ale kadr, jaki pojawił się właśnie na stronie Entertainment Weekly, pozwala przyjrzeć się Michaelowi Fassbenderowi (i partnerującej mu Ariane Labed) znacznie dokładniej. Nie przedłużając...

Fassbender ("Frank") przyznał w wywiadzie dla EW, że aż do angażu w 2012, nie grał nigdy w żadnego z Asasynów, acz (celem lepszego przygotowania do roli) intensywnie nadrabia zaległości.

"Gram od kiedy zaoferowali mi pracę, głównie po to, by opanować fizyczność postaci. (...) Wierzymy w ten pomysł i chcemy go zrealizować w najlepszy możliwy sposób. Fani są żarliwi i oczekują od nas adekwatności i historycznych detali (...) Ciężko pracujemy, by stworzyć coś specjalnego" - twierdzi Fassbender.

Ale to nie koniec mrugnięć okiem. Na chwilę wcześniej Ubisoft wrzucił w sieć wizytówkę Alana Rikkina, szefa Abstergo, którego na srebrnym ekranie sportretuje Jeremy Irons.

Po zadzwonieniu na numer Rikkina, usłyszycie wiadomość nagraną przez fikcyjnego CEO, który wyjaśnia, iż nie będzie dostępny aż do 25.03.16 (podobną informację otrzymacie w mailu zwrotnym, jeśli pokusicie się zaatakować widoczną na wizytówce skrzynkę). Przypuszczalnie tego właśnie dnia film doczeka się dużego zwiastuna.

Nieco wcześniej poznaliśmy także oficjalną datę premiery. Potencjalne magnum opus Justina Kurzela (który współpracował z Fassbenderem przy hulającym po kinach "Makbecie") zaatakuje kina 21.12.2016.