Assassin's Creed: Niesamowita koncepcja w realiach II wojny światowej

​Studio TeaserPlay znów zaskoczyło. Tym razem udostępniło ono zwiastun na kanale YouTube, gdzie "Assassin’s Creed" jest połączony z klimatem II wojny światowej. Trzeba przyznać, że ten koncept wyszedł zaskakująco dobrze.

Wojna w grach fascynuje od dawna

Gry o tematyce II wojny światowej od wielu lat znajdują się w kręgu zainteresowań graczy. Takie serie jak "Call of Duty", "Battlefield" czy "Medal of Honor" świetnie oddawały realia wojenne w kampanii jednoosobowej czy też w trybach multiplayerowych. Nie ma jednak w tym zainteresowaniu nic dziwnego. II wojna światowa to konflikt zbrojny, który rozbudza wyobraźnię wielu ludzi na całym świecie, a do tego dochodzi niekiedy aspekt edukacyjny.

Reklama

Połączenie historii z gamingiem może uświadamiać ludzi na temat przeszłości świata. Z tym jednak trzeba bardzo uważać. Niektóre gry wideo niestety nie do końca realnie obrazują II wojnę światową, przez co możemy wyrobić sobie błędne poglądy na temat jej przebiegu, stron konfliktu i innych ważnych aspektów.

Studio TeaserPlay w poniedziałek udostępniło bardzo ciekawy koncept, w którym połączyło słynnego "Assassin’s Creeda" z realiami II wojny światowej. Trzeba przyznać, że to kolejny fanowski zwiastun, który zrobił ogromne wrażenie.

"Assassin’s Creed" w wojennych realiach

Fani gamingu są przyzwyczajeni do tego, że fabuła "Asasyna" rozgrywa się w czasach średniowiecza czy nawet starożytności. Te czasy są jak wiadomo bardzo odległe od XX wieku, więc połączenie "Assassin’s Creeda" z II wojną światową jest bardzo odważnym pomysłem. Wykonało go studio TeaserPlay.

Na niespełna dwuminutowym klipie widzimy Paryż w okresie wojennym. Szczególnego charakteru nadają chociażby jeżdżące dziś zabytkowe już auta, nazistowskie emblematy na ulicach i żołnierze niemieccy w charakterystycznych hełmach. Miasto wykonane jest z największą dbałością o szczegóły. Pomaga w tym silnik Unreal Engine 5 od Epic Games.

Połączenie tych dwóch wydawałoby się zupełnie przeciwnych światów wyszło naprawdę doskonale, a takie osadzenie "Assassin’s Creeda" w czasach wojny mogłoby zainspirować twórców do wydania pełnoprawnej gry, która by przedstawiała nieco alternatywną historię świata.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama