Reklama

Assassin's Creed IV: Black Flag - szczegóły DLC ujawnione

Niektórych może to irytować, ale musimy się już chyba do tego przyzwyczaić - choć Assassin's Creeda IV: Black Flag jeszcze nie ma, Ubisoft już zapowiada plany związane z DLC.

Firma ujawniła szczegóły przepustki sezonowej, która da dostęp do kilku rozszerzeń, w tym jednego pierwszym oficerem Edwarda Kenwaya - Adewale. Najciekawiej zapowiadającym się rozszerzeniem jest bez wątpienia Krzyk wolności - rozszerzenie, które tak na dobrą sprawę będzie kontynuacją podstawowego Assassin's Creeda IV: Black Flag, ale niezwiązaną bezpośrednio z głównym wątkiem fabularnym.

Głównym bohaterem dodatku będzie Adewale - pierwszy oficer Kawki i prawa ręka Edwada Kenwaya. Akcja osadzona zostanie piętnaście lat po wydarzeniach z podstawki, kiedy to czarnoskóry pirat jest wyszkolonym asasynem. Morze wyrzuca go bezbronnego na wyspę Saint-Dominique - nie posiada broni ani załogi. Musi więc zgromadzić ekipę i zdobyć własny statek.

Reklama

Krzyk wolności będzie sporym rozszerzeniem na miarę Tyranii Króla Waszyngtona z "trójki". Twórcy obiecują dziewięciogodzinną przygodę, w trakcie której trafimy m.in. do portu au Prince, gdzie przyjdzie nam wraz z Adewale odbudować ruch oporu wśród niewolników.

Czarnoskóry asasyn otrzyma do swojej dyspozycji także statek Experto Crede, który będzie można indywidualizować i rozwijać. DLC dostępne będzie za darmo dla nabywców przepustki sezonowej i pojawi się na PC, X360, XBO, PS3 oraz PS4.

W planach jest też paczka Kraken Ship Pack zawierająca nowe elementy wyposażenia dla Kawki, okrętu Edwarda z podstawki, którą otrzymają tylko nabywcy Season Passa. Nie zabraknie też dodatków związanych z multiplayerem, ale szczegółów na razie brak.

Wszystkie rozszerzenia, które wejdą w skład przepustki sezonowej powinny ukazać się do marca 2014 roku. Sam pakiet kosztować ma 79,99 zł, a więc - jak twierdzi Ubisoft - 20% mniej niż w przypadku, gdybyśmy kupowali wszystkie DLC osobno (oczywiście taka możliwość będzie, ale ceny nie są na razie znane). Poniżej znajdziecie świetnie zrealizowany zwiastun Krzyku wolności:

Na deser jeszcze filmik, w którym twórcy opowiadają o dodatkach dostępnych tylko na PS3 i PS4:

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed IV: Black Flag | Ubisoft | DLC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje