Analogue: Nowa konsola, która uruchomi wasze stare gry z Nintendo… w 4K!

Analogue, twórcy retro konsol i autorzy m.in. Analogue Pocket, biorą się za temat Nintendo 64. Nowa konsola, nazwana Analogue 3D ma się pojawić na rynku w przyszłym roku. Do jej cech ma się zaliczać m.in. możliwość uruchamiania gier w 4K.

Analogue nazywa swoją nową konsolę “tworzeniem na nowo N64" oraz “pierwszym i jedynym aftermarketowym rozwiązaniem, które wspiera w 100% kompatybilność dla każdego regionu." Oznacza to, że swoim nowym urządzeniem Analogue chce wspierać gry zarówno z rynku amerykańskiego, japońskiego jak i europejskiego. Wsparcie będzie rozwiązane na poziomie hardware’u - twórcy zapowiadają, że na żadnym etapie nie ma mowy o emulacji.

Reklama

Wróćmy jednak do możliwości wyświetlania grafiki w 4K. Z pewnością jest to coś, co przyciągnie wielu entuzjastów retro-gamingu, ale oprócz tego autorzy zapowiadają autentyczne doświadczenia z lat kiedy ukazywały się gry na N64 i oryginalne tryby wyświetlania grafiki, takie jak odtworzenie obrazu oferowanego przez stare monitory i telewizory CRT.

Z nowszych rozwiązań, Analogue 3D zaoferuje graczom wsparcie połączenia Bluetooth oraz Wi-FI 2,4 GHz oraz cztery kontrolery - jak również kompatybilność z padami dołączanymi do oryginalnej wersji Nintendo 64. Zapowiedziano również specjalny, bezprzewodowy kontroler, który ma być kompatybilny z oryginalną konsolą. Co ciekawe, ma on odbiegać od charakterystycznego kształtu padów N64 “trójzębów" i przypominać bardziej to, co możemy zobaczyć obecnie chociażby dla Switcha.

Na chwilę obecną nie znamy cen ani konkretnej daty premiery nowej konsoli. Poprzednie modele tego producenta wyceniano na od 199,99 do 249,99 dolarów. Zainteresowani zakupem są zachęcani by zapisać się do newslettera firmy w oczekiwaniu na nowej informacje o tym urządzeniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo 64
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy