Among Us w tym roku otrzyma dużo nowych treści

"Among Us" w 2020 roku był wielkim hitem w branży gier wideo. Niszowa produkcja szturmem podbiła serca graczy z całego świata. Teraz po tej popularności niewiele zostało. Twórcy walczą o to, by produkcja przypomniała o sobie fanom.

"Among Us" był wielkim hitem wśród gier

"Among Us" to gra, która zdobyła popularność na początku ubiegłego roku. Wiele tysięcy graczy na całym świecie zakupiło ten tytuł z uwagi na nietypowy przebieg rozgrywki. Jak sami twórcy przyznają, w trakcie jej tworzenia bardzo mocno inspirowali się grą towarzyską "Mafia". Na mapie są gracze, którzy teoretycznie powinni ze sobą współpracować. Jednak wśród nich jest jeden lub kilku sabotażystów (impostorów).

Reklama

Mają oni za zadanie przeszkadzać w wypełnianiu różnych misji oraz unieszkodliwić swoich rywali (crewmate’ów). Produkt był ogromnym hitem i sprzedał się w bardzo dużym nakładzie na platformie Steam. Później gra była rozdawana za darmo przez Epic Games Store, co dało kolejną falę popularności.

Jednak wraz z upływem kolejnych miesięcy "Among Us" przestał być interesujący dla graczy. Formuła dość szybko się wyczerpała, a sami twórcy nie garnęli się do zmian w swoim dziele. Na przestrzeni lat dodano między innymi nową mapę, ale to okazało się zbyt mało, by pozostawić przy tytule sporą liczbę graczy. Teraz jednak ma się to zmienić. Twórcy zapowiadają dużo zmian.

Twórcy zapowiadają zmiany w "Among Us"

Twórcy "Among Us" z pewnością mogą czuć w ostatnim czasie sporo niepokoju. Duże zamieszanie na rynku wprowadziła gra "Goose Goose Duck", która opiera się na bardzo podobnym schemacie, co produkcja studia InnerSloth. Zapowiedzieli oni dużo zmian, które mają nadejść w tym roku. Poniżej znajduje się treść oświadczenia przedstawiciela twórców.

Jak widać, póki co są to dość ogólne zapowiedzi. Nie wiadomo niestety, nowego twórcy chcieliby zaimplementować. Jedynym pewnikiem jest fakt, że w końcu zadebiutuje kolejna, piąta już mapa. Jednak na razie to znajduje się "w planach", więc droga do tego może być jeszcze dosyć daleka. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy takie ruchy pomogą wrócić tytułowi do czasów świetności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Among Us

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama