Amazon zapowie swoje granie w chmurze już w przyszłym roku?

​Cały projekt miał być wielką tajemnicą koncernu, ale już na początku tego roku pojawiły się pierwsze przecieki w tej sprawie - teraz zaś doczekaliśmy się kolejnych, które zdradzają datę zapowiedzi usługi.

Dopiero co doczekaliśmy się debiutu jednej usługi grania w chmurze, czyli Google Stadia, która niestety nie zaliczyła tak dobrego startu, jak wszyscy byśmy sobie tego życzyli i wciąż ma przed sobą wyboistą drogę do sukcesu. Tymczasem dochodzą nas słuchy o kolejnej, bo jak informuje CNET, Amazon już niebawem zaprezentuje konkurencyjne rozwiązanie - wydawcy zostali już podobno o wszystkim poinformowani, a stosownej zapowiedzi spodziewać mamy się w przyszłym roku (jesteśmy przy końcu obecnego, więc bardzo możliwe, że nie zostało nam dużo czekania).

Reklama

I choć sam Amazon milczy w temacie, to jego ostatnie działania mogą sugerować, że coś faktycznie jest na rzeczy. Wystarczy tylko wspomnieć, że zwiększył zatrudnienia i “podbiera" pracowników innym koncernem, np. zespołowi Microsoft Xbox. Niektóre ogłoszenia zdają się się też wprost wskazywać na usługę strumieniowania z chmury, bo koncern poszukuje m.in. Principal Product Leader dla “nowej gamingowej inicjatywy Amazon Web Services". Jak możemy tam przeczytać:

I w sumie wydaje się to dla Amazonu bardzo naturalnym krokiem, bo ten ma już przecież oparte o chmurę Amazon Web Services, więc jak mało kto zna się na potrzebnej infrastrukturze. Co więcej, ma też do dyspozycji Twitcha, który może spiąć z nową usługą, podobnie jak Google zrobiło ze Stadią i YouTube. Poza tym, w odróżnienia od właśnie wymienionego konkurenta, który dopiero zaczyna przygodę z własnymi grami, Amazon ma już Game Studios, pracujące nad tytułami MMO, jak New World czy Lord of the Rings. Mówiąc krótko, ma wszystkie potrzebne argumenty, pytanie tylko, czy będzie wiedział, jak je wykorzystać. No i nie można zapomnieć, że w siłę rośnie też inny konkurent, bo Project xCloud od Microsoftu zapowiada się naprawdę dobrze.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama