Alan Wake - powstaje serial na podstawie gry

​Niewykluczone, że serial na podstawie gry Alan Wake powstanie szybciej niż jej kontynuacja.

Remedy Entertainment oficjalnie ogłosiło prace nad sequelem Alana Wake'a w grudniu ubiegłego roku. Wtedy nie dowiedzieliśmy się jednak prawie nic na temat samej gry.

Jej obszerniejsza prezentacja była planowana na lato 2022. Jednak wiadomo już, że dojdzie do niej w późniejszym terminie (na tę chwilę nieogłoszonym). Jednak miłośnicy przygód tytułowego pisarza otrzymali kolejny powód do zadowolenia. Wraz z drugą częścią gry powstaje serialowa adaptacja.

Sam Lake, dyrektor kreatywny Remedy Entertainment, ogłosił w materiale wideo opublikowanym na YouTubie, że Alan Wake 2 nie doczeka się prezentacji latem tego roku, pomimo że spora część gry jest już grywalna.

Alan Wake - prawa do serialu sprzedane

Reklama

W tym samym materiale Lake poinformował, że AMC kupiło prawa do przygotowania serialu z Alanem Wake'iem w roli głównej. Stacja telewizyjna jest znana m.in. z takich produkcji, jak "Breaking Bad" czy "The Walking Dead".

Remedy będzie brało udział w pracach nad serialową adaptacją, ale na razie nie może powiedzieć na jej temat nic więcej. Powstaje pytanie, o której produkcji dowiemy się najpierw - o grze Alan Wake 2 czy o serialu "Alan Wake"? I która jako pierwsza ujrzy światło dzienne?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alan Wake | Remedy Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy