Alan Wake 2 oficjalnie zapowiedziany

​Po jedenastu latach doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi drugiej części Alana Wake'a.

Pierwsza część historii o pisarzu walczącym z siłami nieczystymi zadebiutowała w 2010 roku, jeszcze w generacji Xboksa 360. To z całą pewnością jedna z najlepiej przyjętych gier tamtego okresu. Gracze od lat domagali się kontynuacji, ale musieli zadowolić się co najwyżej dodatkiem Writer do gry Control, w której pojawiał się Alan Wake. Jednak wyczekiwanie na wiadomość o sequelu nareszcie dobiegło końca.

Podczas plebiscytu Game Awards 2021 oficjalnie zapowiedziano Alan Wake 2 i przedstawiono pierwszy zwiastun. W trwającym około minutę materiale oglądamy dziwną wizję miasteczka Bright Falls, w którym główny bohater prawdopodobnie utknął po wydarzeniach opowiedzianych w części pierwszej. Pisarz w trailerze trzyma w dłoniach lampę, co może wskazywać na to, że w sequelu ponownie pojawi się mechanika ze snopem światła, którego użyjemy do pokonania mrocznych, wrogich bytów.

Reklama

Biegnij do światła

Wygląda na to, że Alan Wake 2 będzie - podobnie jak pierwowzór - mrocznym thrillerem, którego twórcy główny nacisk położą na historię, postacie oraz klimat. Gra zapowiada się niezwykle interesująco, ale niestety poczekamy na nią co najmniej do połowy 2023 roku. Teraz pozostaje czekać na więcej informacji od Remedy Entertainment oraz na pierwszy materiał z rozgrywki.

Alan Wake pierwotnie trafił na Xboksy 360, ale dwa lata po premierze gra została przeniesiona na pecety. Posiadacze PlayStation z jej bohaterem oraz miasteczkiem, w którym toczy opowiedziana historia, mogli zetknąć się jedynie we wspomnianym Control, a dokładnie w dodatku pod tytułem Writer.

Choć średnia ocen w portalu Metacritic (8,3/10) nie zdaje się wskazywać, że Alan Wake to jeden z największych przebojów ostatnich lat, wokół gry zgromadziło się naprawdę spore grono wiernych i oddanych fanów. Podobnie zresztą jak przy innych produkcjach fińskiego Remedy Entertainment - Control oraz Max Payne.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy