Reklama

​Aktorka Bayonetty namawia do wsparcia organizacji pro-life i bojkotu gry

Nie milkną echa ostatniej głośnej afery z udziałem Helleny Taylor. Po licznych sprzeczkach z przedstawicielami studia Platinum Games aktorka głosowa serii Bayonetta zaapelowała i poprosiła o zbojkotowanie najnowszej części gry, prosząc jednocześnie o wsparcie... organizacji antyaborcyjnych.

Bayonetta w cieniu skandalu

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w sieci wybuchła prawdziwa afera. Na kilkanaście dni przed głośną premierą Bayonetty 3aktorka głosowa Hellena Taylor postanowiła w swoich mediach społecznościowych zrzucić prawdziwą bombę, która bardzo szybko obiegła dalej sieć.

Taylor stwierdziła bowiem, że Platinum Games, studio odpowiedzialne za produkcję Bayonetty, proponowało jej za podłożenie głosu tytułowej bohaterce i nagranie wszystkich sekwencji do gry wynagrodzenie rzędu 4 tys. dolarów. Dodajmy, że kobieta współpracowała z deweloperami przy okazji powstawania pierwszej oraz drugiej odsłony serii. Obie części okazały się hitami sprzedażowymi na całym świecie, a marka zarobiła na siebie kilkaset milionów dolarów.

Reklama

Wpis aktorki miał być swoistym uderzeniem w nieuczciwe praktyki stosowane w branży gier związane właśnie m.in. z wynagrodzeniami za pracę. Taylor od tamtego czasu kilkukrotnie namawiała społeczność graczy do zbojkotowania premiery Bayonetty 3 (debiut 28 października).

Sprawa oczywiście nie jest tak transparentna, jak może się wydawać. Przedstawiciele firmy z Platinum Games odpierali zarzuty i przedstawiali swoje dowody i przemyślenia w tej sprawie. Apele aktorki głosowej były jednak nadal kontynuowane, a jej głównym narzędziem w walce było i nadal jest nic innego jak media społecznościowe.

Hellena Taylor w ostatnich kilku dniach ponownie zaapelowała do wszystkich o to, by ludzie bojkotowali premierę gry, dodając jednocześnie, że lepiej wesprzeć szereg organizacji charytatywnych niż wydawać pieniądze na grę Bayonetta 3, wspierając tym samym nieuczciwych według niej twórców.

Na liście wsparcia aktorki znajdziemy m.in. takie organizacje jak Billboards for Life, Aid to the Church in Need czy Westminster Catherdal. Wszystkie te podmioty funkcjonują na rzecz działań antyaborcyjnych - działalność tych organizacji skupia się na głoszeniu treści pro-life, co można zauważyć m.in. wgłębiając się w ich statuty. 

A to, czy apele Taylor przyniosą oczekiwany dla niej rezultat, okaże się w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy na spokojnie będzie można przysiąść do pierwszych, wstępnych recenzji i ocen Bayonetty 3.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bayonetta 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy