Reklama

Aktor grający Kratosa z God of War podzielił się materiałem z castingu do gry

O niektórych aktorach krążą legendy, jeśli chodzi o ich zdolność do wcielania się w odgrywane role. Aktor grający Kratosa jest idealnym przykładem tego, do czego potrafią być zdolni.

Eric Jacobus to aktor biorący udział w sesjach motion capture. To jego ciało i ruchy, odwzorowane przez dziesiątki czujników, są przenoszone do wirtualnej rzeczywistości jako bohaterowie niektórych gier. Eric wcielił się między innymi w rolę Kratosa z serii God of War (natomiast za głos odpowiadał Christopher Judge), a sposób, w jaki przygotowywał się do roli, jest naprawdę godny podziwu.

Tak zaczynał aktor wcielający się w Kratosa

Eric wrzucił na swój kanał na youtube film, który prezentuje, jak wyglądała sesja castingu do roli w God of War z 2018 roku. Sam film powstał jeszcze w 2016 roku, bo właśnie wtedy szukano odpowiedniego aktora do głównej roli w grze. Jacobus już wcześniej przyciągnął uwagę twórców gry jednym ze swoich poprzednio nagranych filmów na kanale, po czym poprosili oni aktora o pojawienie się osobiście w ich studiu.

Reklama

Plastikowy topór i oderwana ręka

Zanim jednak Eric pojawił się w Santa Monica, nagrał kolejny film, tym razem dedykowany roli Kratosa. Przedstawił tam autorom gry swoją wizję ataków, jakie mógłby wykonywać Kratos w trakcie walki wręcz oraz z użyciem topora - i trzeba przyznać, że aktorowi w chwili nagrywania tego materiału nie brakowało kreatywności. Film składa się chyba z kilkudziesięciu różnych ataków, a przy ich nagrywaniu wykorzystał nie tylko atrapę topora, ale też manekina, udającego ofiarę, a nawet sztuczną, oderwaną rękę. Jeden z ataków polega na tym, że Eric odrywa "ofierze" rękę, okłada nią manekina, po czym... zresztą, zobaczcie sami:

Najwyraźniej to było dokładnie to, czego oczekiwali twórcy gry, bo Eric otrzymał rolę głównego bohatera. A jeśli podobała Wam się powyższa prezentacja, jak również efekt końcowy, który możecie zobaczyć w grze z 2018 roku, mamy doskonałą wiadomość. Jacobus powróci jako Kratos w nadchodzącym God of War Ragnarok - informację taką podał na swojej stronie internetowej w dziale projektów, nad którymi pracował lub aktualnie pracuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy