Reklama

Agony - polska gra tajemniczo znika z platformy Steam

​Część użytkowników Steama pożaliło się, że nagle i bez żadnego ostrzeżenia z ich kont zniknęła gra Agony.

"Wielu z was skontaktowało się z nami, by zgłosić, że Agony zniknęło z waszych bibliotek. Przyjrzeliśmy się temu bliżej i odnotowaliśmy, że istotnie dwie wersje gry - Agony oraz Agony: Unrated - zostały usunięte ze Steama" - czytamy w informacji opublikowanej przez twórców.

"Jak większość z was wie, jeśli kupiliście do tej pory Agony, otrzymywaliście dodatkowo kopię Agony Unrated. Od początku planowaliśmy takie rozwiązanie i nic w tej kwestii nie zmieniliśmy. Część z was odnotowała zapewne, że inne gry o takiej tematyce, jak nasza, często mierzą się z podobnymi problemami na Steamie".

Reklama

Agony to kontrowersyjna (głównie ze względu na mocne nasycenie erotyką i przemocą) produkcja rodzimego studia Madmind, której premiera miała miejsce w 2018 roku. Zaraz po premierze zalała ją fala krytyki zarówno ze strony branżowych dziennikarzy, jak i od samych graczy.

Ci drudzy nie powinni przesadnie martwić się tym, że Valve zaczęło usuwać grę z ich kont, ale sam fakt jest zastanawiający i niepokojący. W końcu nie był to tytuł rozdawany za darmo, tylko pełnopłatny produkt. Jak więc można nazwać takie działanie właściciela platformy? Niektórzy  komentatorzy posuwają się do określenia "kradzież".

O co tutaj chodzi?

No dobrze, ale przejdźmy do sedna problemu. Dlaczego, tak w ogóle, Agony zaczęło znikać z kont użytkowników Steama? Madmind nie ma pojęcia.

"Niestety, wciąż nie mamy pełnej wiedzy na temat usunięcia Agony z biblioteki i o tym, dlaczego nie możemy jej przywrócić przy użyciu naszych narzędzi. Skontaktowaliśmy się z obsługą Steama, aby wypracować rozwiązanie, które zadowoli wszystkich" - czytamy w oświadczeniu.

Steam na razie nie wydał oświadczenia w sprawie. Można podejrzewać, że w ciągu najbliższych godzin poznamy wyjaśnienie. Ale czy Agony wróci do biblioteki i na konta graczy? To wcale nie takie pewne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy