Reklama

Adrian Chmielarz o anulowanym Come Midnight z 2004 roku

​Popularny polski producent Adrian Chmielarz rozpoczął opowieść na temat losów produkcji pod tytułem Come Midnight, nad którą jego studio - wtedy było to People Can Fly - pracowało w 2014 roku, zaraz po ukończeniu strzelanki Painkiller. Dlaczego projekt nigdy nie został zrealizowany?

Jak opisuje Chmielarz - teraz członek niezależnego The Astronauts - Come Midnight miało opowiadać o przygodach nietypowego detektywa. Niejaki Mike Ellroy miał specjalizować się w poszukiwaniu zaginionych osób, a robił to dzięki unikatowej umiejętności kontaktowania się ze zmarłymi osobami.

Reklama

Akcję chciano umieścić w stylistyce lat 40. ubiegłego wieku, z kamerą w perspektywie trzeciej osoby oraz sporą dawką akcji - jak na twórców Painkiller przystało. Fabuła skupiała się na poszukiwania osoby bliskiej sercu Ellroya - jego dziewczyny, która zaginęła w dziwnych okolicznościach.

Powstały grafiki koncepcyjne, model głównego menu, wstępne animacje prezentujące ogólną atmosferę, a nawet ekran ładowania. Do tego demo technologiczne. Z całym tym pakietem People Can Fly zgłosiło się do wydawców, którzy chętnie oglądali przygotowaną prezentację deweloperów.

Bez rezultatów. Telefon milczał, więc deweloperzy odłożyli projekt do szuflady i zabrali się za coś innego - dużo bardziej klasyczną strzelankę Ravenwolf. Tutaj prawa do produkcji nadal posiada People Can Fly, więc Chmielarz nie może ujawnić zbyt wielu szczegółów na temat projektu.

W każdym razie, na jednych z branżowych targów, gdzie Chmielarz pojawił się w celu promowania Ravenwolf, byli też przedstawiciele firmy wydawniczej THQ. Ci, jak się okazało, byli zainteresowani projektem, ale właśnie Come Midnight, które w ten sposób wróciło z zaświatów i na tapetę.

Był już rok 2006. Prace ruszyły pełną parą, z premierą zaplanowaną wstępnie na 2007 r. Gra nigdy się jednak nie ukazała, pomimo powstania wielu materiałów i lokacji, pokazywanych choćby w poniższym materiale wideo. Więcej szczegółów Chmielarz planuje ujawnić już wkrótce.

Dowiedz się więcej na temat: Adrian Chmielarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje