Na polach bitew ciągle giną niewinni ludzie, pojawiają się nowe konflikty, zwiększają się inwestycje w produkcję broni, próbując zaspokoić zapotrzebowanie armii, a cywile i żołnierze stają się świadkami niewyobrażalnej brutalności. Kiedy świat krwawi, wierzymy, że najważniejsze jest dążenie do zmiany.
Wojna oczami dziennikarki - nowa historia w This War of Mine
W fabule dodatku wracamy do targanego wojną miasta Pogoren - tym razem jednak będzie to historia Katii, korespondentki wojennej. Usiłuje ona napisać książkę o brutalnej rzeczywistości wojny, gdy atak rakietowy niszczy jej dom, zmuszając ją do trudnej walki o przetrwanie, a jednocześnie do ratowania zebranego materiału, który miał być fundamentem książki.
Twórcy nie ogłosili jeszcze ani daty premiery, ani ceny dodatku - potwierdzono jedynie, że będzie on dostępny na Steam. Wiadomo również, że wszystkie wpływy z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc instytucjom charytatywnym - War Child, Amnesty International, Liberty Ukraine oraz Indie Games Poland, w "nadziei na pomoc dotkniętym trwającymi wojnami".
11 bit studios twórcami pierwszej polskiej gry - lektury szkolnej
This War of Mine już w momencie premiery w 2014 roku nabrało rozgłosu, stając się między innymi częścią London's Imperial War Museum oraz New York's Museum of Modern Art. Gra stała się również pierwszą, oficjalną polską "lekturą szkolną" tego typu - stało się to w 2022 roku. Otrzymała również specjalną nagrodę od Amnesty International za nieprzerwany wpływ na ukazywanie rzeczywistości cywilów na terenach objętych konfliktami zbrojnymi. Została też okrzyknięta "potężnym symbolem tego, jak ważne jest międzynarodowe prawo humanitarne w aspekcie ochrony cywili na terenach konfliktów zbrojnych".
Gra This War of Mine staje się lekturą szkolną polskiego systemu edukacji!
Jak informowało Radio Kraków, polski rząd planował wprowadzić gry wideo na listę lektur szkolnych i okazuje się, że medialne doniesienia znalazły swe pokrycie w rzeczywistości.












