Reklama

Thorgal powrócił w nowych komiksach

Listopad to miesiąc, w którym dla wszystkich fanów wychowanka Wikingów czeka nie lada gratka, bo podwójna premiera - Statek miecz, 33. tom serii Thorgal i Raissa, pierwszy album nowej serii Thorgal Louve.

Albumy opowiadające o przygodach Thorgala i jego rodziny czerpią z wielu konwencji: science fiction, mitologii, horroru. Seria Thorgal rysowana przez Grzegorza Rosińskiego buduje niezwykły i plastyczny świat pełen magii i tajemnicy.

W najnowszym tomie Statek miecz, 33. w cyklu Thorgal szuka swego syna Aniela, porwanego przez Czerwonych Magów. Aby dotrzeć do ich położonej daleko na wschodzie siedziby, zostaje najemnikiem na statku kupieckim, płynącym rzekami Rusi ku krajom Arabów. Po drodze będzie musiał walczyć ze stepowymi bandytami oraz drużyną pewnego wikińskiego króla. Spotka też znajdującą się w opałach dawno niewidzianą znajomą. Aby ją ratować, zdecyduje się na samobójczą misję.

Reklama

Raissa jest pierwszym albumem z nowej serii osadzonej w świecie ludzi Północy, której główną bohaterką jest Louve, córka Thorgala i Aaricii.

Dziewczynka, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, nie jest tolerowana przez rówieśników z wioski wikingów. Woli samotnie ćwiczyć strzelanie z łuku i włóczyć się po lesie. Pewnego razu trafia do stada krwiożerczych wilków, ale może uda się jej ocalić życie, wszak jej imię znaczy właśnie Wilczyca. To dopiero początek jej niezwykłych przygód w baśniowej krainie młodości, do której przejście znajduje się obok kryjówki wilczej hordy.

(Informacja prasowa)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy