Reklama

Q.U.B.E. pojawi się na platformach mobilnych

Stworzona przez grupę studentów gra logiczna zawita na iOS.

Q.U.B.E. to produkcja stworzona przez trójkę studentów z walijskiego uniwersytetu w Newport. Gracze wcielają się w bezimienną postać wyposażoną w dwie rękawice – za ich pomocą może ona manipulować kolorowymi sześcianami, które cechują się określonymi właściwościami. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem użytkowników jest odpowiednie ich wykorzystanie, by – niczym w dwóch częściach Portala – rozwiązać wymyślone przez twórców zagadki.

Teraz okazuje się, że po trzech latach od debiutu na PC gra przeniesiona zostanie na platformy mobilne. Odpowiedzialne za nią studio Toxic Games opublikowało na swoim Twitterze obrazek pokazujący uruchomioną produkcję na iPadzie. Zdjęciu towarzyszył wpis: "Udało nam się uruchomić Q.U.B.E. na iOS, dzięki czemu będziecie mogli rozwiązywać zagadki w ruchu! Gra wkrótce pojawi się w AppStore".

Reklama

Konkretów o mobilnej wersji na razie brak, ale z udostępnionej fotografii wynika, że gracze będą sterować postacią za pomocą dwóch wirtualnych d-padów. Niestety na razie nie wiadomo czy Q.U.B.E zawita na Androida – posiadaczom urządzeń z systemem Google’a pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Nieznany jest też dokładny termin debiutu wydania na iOS.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama