Złote Wii dla królowej Elżbiety poszło pod młotek

​Specjalnie wykonana konsola Nintendo Wii pokryta 24-karatowym złotem, którą twórca gier THQ chciał podarować królowej Elżbiecie II w 2009 roku, została wystawiona na aukcję i można ją licytować.

O aukcji jako pierwszy poinformował serwis Kotaku. Według doniesień konsolę "The Golden Wii" wystawił na aukcję holenderski kolekcjoner Don. Złote Wii jest jednym z najcenniejszych i najrzadszych przedmiotów kolekcjonerskich w historii gier wideo.

Królowa Elżbieta nigdy nie otrzymała złotego Wii

Prezent nigdy nie trafił do rąk królowej. Ma to związek z dość surową polityką przyznawania prezentów, jaka panuje na dworze królewskim. Sama konsola miała być elementem promocyjnym kolekcji minigier od THQ, która nazywała się Big Family Games.

Konsola została zwrócona THQ. Firma zbankrutowała w 2012 roku, a w 2017 ktoś nabył pozłacane Nintendo. Holenderski kolekcjoner miał otrzymać konsolę od niezidentyfikowanego właściciela.

Reklama

To nie pierwszy raz, kiedy pozłacane Wii trafia na aukcję. Don próbował sprzedać go na eBayu w październiku 2021 r. Cena wywoławcza, którą ustalił, wynosiła 300 000 USD. Wystawca otrzymał około 700 ofert.

eBay zamknął aukcję po zmianie polityki dotyczącej wartości przedmiotów, które można wystawiać w serwisie. Złote Wii obecnie znajduje się na aukcji w Goldin, a ta trwać będzie trwać do 21 maja. Aktualna oferta wynosi 3000 dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy