Reklama

Xbox Series X z prezentacją gier już 7 maja

​Konsola nowej generacji od Microsoftu nie kryje już praktycznie żadnych tajemnic, ale nie wiemy jeszcze niemal nic na temat dostępnych na nią gier.

Jakiś czas temu poznaliśmy już niemal pełną specyfikację Xboxa Series X, zobaczyliśmy finalny design konsoli i dowiedzieliśmy się, że zadebiutuje zgodnie z planem, chociaż wszyscy mieliśmy tu duże wątpliwości związane z pandemią koronawirusa. Microsoftowi zostało więc jedynie podać konkretny termin, cenę konsoli oraz zaprezentować dostępne na nią gry - i o ile na dwie pierwsze informacje musimy jeszcze poczekać, to produkcje zmierzające na next-gena możemy poznać już w najbliższy czwartek.

Koncern poinformował bowiem, że nowy odcinek Inside Xbox zaplanowano na 7 maja, czyli najbliższy czwartek, na godzinę 17:00 polskiego czasu. Będzie to pierwsza okazja, by przyjrzeć się tytułom, jakie zmierzają na nowego Xboxa i ocenić, o jakim skoku generacyjnym tak naprawdę mówimy. Należy jednak odnotować, że będzie to pokaz od zewnętrznych deweloperów, więc najpewniej mówimy o grach dedykowanych różnym platformom, a nie ekskluzywnych (Microsoft na obecnej generacji też nie miał ich zbyt wiele).

Reklama

Jeśli chodzi o pewniaki, to wiemy już, że zobaczymy pierwszy gameplay z dopiero co ujawnionego Assassin's Creed Valhalla od Ubisoftu w wersji na Xboxa Series X, więc choćby z tego powodu warto czekać. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że produkcja ta pójdzie śladami Cyberpunk 2077 i skorzysta z funkcji Smart Delivery, czyli kupując grę na Xboxa One, wersję na Xboxa Series X otrzymamy za darmo. Jak na razie to jednak tylko przecieki, ale być może w czwartek dowiemy się więcej na ten temat. 

A co z grami od wewnętrznych studiów Microsoftu, który ostatnio nie może narzekać na ich niedobór? Musimy uzbroić się w więcej cierpliwości, bo te poznać mamy dopiero latem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że ostatnie plotki sugerowały, że duży event dotyczący Xboxa Series X czeka nas jeszcze w maju (podobnie zresztą jak PlayStation 5 od Sony), to Microsoft może uchylić rąbka tajemnicy nieco wcześniej. To właśnie wtedy spodziewamy się ujawnienia pozostałych detali, jak cena czy data premiery, więc już nie możemy się doczekać.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy