Reklama

Wystartowała trzecia edycja Akademii Free2Play

​Właśnie ruszają zapisy do bezpłatnej Akademii Free2Play (AF2P). Akademia skierowana jest do wszystkich chcących uczyć się projektowania gier. W tym roku skupiać się będzie na wersjach mobilnych gier w modelu free to play.

Organizatorem Akademii jest studio Ten Square Games. W tytuły tego developera gra około 35 milionów graczy na całym świecie.

O co chodzi w Akademii?

O teorię i praktykę w jednym. Na stronie wydarzenia od 1 października co tydzień będą pojawiać się wykłady przybliżające kolejne zagadnienia z zakresu tworzenia gier:

Reklama

  • Na czym dokłanie polega praca projektanta gier?
  • Jak zwizualizować swój pomysł na grę?
  • Jak wygląda cykl życia gry w modelu free to play?
  • Jak przyciągnąć i utrzymać graczy?
  • Jak do promocji gier wykorzystać social media?
  • Jak na swojej grze zarobić?

Wykłady odpowiedzą na te podstawowe pytania. Każdy z nich będzie kończył się zadaniem. Pozytywne przejście ich wszystkich pozwoli najlepszym kursantom spotkać się we Wrocławiu. W ciągu weekendowych warsztatów uczestnicy Akademii pod okiem doświadczonych praktyków będą mogli rozwijać własne pomysły na gry. Dla najlepszych przewidziane są tablety firmy Samsung i Apple, oprogramowanie Microsoftu oraz miesięczne, płatne staże w siedzibie organizatora. Praktyki mogą zakończyć się propozycją pracy.

Kiedy, gdzie i jak?

Kursy online będą trwały do 4 listopada Warsztaty zaś odbędą się na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w ostatni weekend listopada. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia w projektowaniu gier, by uczestniczyć w Akademii Free2Play. Mile widziane jest jednak zamiłowanie do grania.

Czy warto?

Niektórzy dotychczasowi uczestnicy Akademii pod jej wpływem wywracali swoje życie do góry nogami. Tak jak Daniel, który wygrał 1. Akademię i od trzech lat pracuje projektując gry. Nawet jeśli nie zrobisz takiej rewolucji jak Daniel, nie będziesz żałować uczestniczenia w Akademii. Spotkasz na niej bowiem ludzi, którzy na projektowaniu gier znają się jak nikt inny. Do tej pory swoją wiedzą na warsztatach AF2P dzielili się specjaliści z Techlandu, AT Games, CD Projekt RED. Na Akademii pojawiają się także eksperci spoza branży gier, jak choćby marketer Paweł Tkaczyk, którzy pozwalają na gry spojrzeć z szerszej perspektywy

Jak się mogę zapisać?

Na stronie AF2P znajdziesz krótki formularz. Zostaw dane kontaktowe i poczekaj na zawiadomienia o kolejnych krusach. Dołączyć możesz w dowolnym momencie przed
zakończeniem części online.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy