Wydajność następnych generacji procesorów Nvidii

Jeżeli powoli dojrzewacie do decyzji o wymianie karty graficznej w swoim PC, to udostępnione przez Nvidię wykresy z pewnością was zainteresują.

Obecna generacja GeForce'ów debiutowała prawie dwa lata temu, w modelach GTX 750 (pozostałe z serii 700 należą do wcześniejszej generacji). Chipy o kodowej nazwie Maxell stały się też podstawą notebookowych GPU serii 800M i 900M oraz desktopowej 900. W przyszłym roku pojawią się jednak nowe układy, póki co znane pod kodową nazwą Pascal, a Nvidia właśnie pochwaliła się ich wydajnością.

Nie jest to wprawdzie wydajność w grach, a w obliczeniach zmiennoprzecinkowych, ale dwukrotny wzrost FLOPS-ów sprawia, że liczba fpsów także musi wzrosnąć. Co nie mniej intrygujące, zaledwie rok później, w 2017, ma się pojawić kolejna generacja kart, nazwana Volta - i ponownie możemy się spodziewać niemal dwukrotnego wzrostu wydajności.

W obu wypadkach nastąpi również bardzo duży wzrost szybkości dostępu do pamięci, a to również ma wpływ na liczbę fpsów, zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach. Ilość pamięci ma zresztą wzrosnąć do 16 GB, w każdym razie w najmocniejszych modelach.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje