Reklama

Sukcesy sprzedażowe Nintendo Switch

​Japoński gigant, Nintendo, pochwalił się ostatnio nadzwyczajnymi wynikami sprzedażowymi. Raporty NPD Group, przedsiębiorstwa zajmującego się badaniem rynku, zostają czasami uprzedzone przez samych potentatów na rynku konsolowym. Tak było i w tym przypadku. A Nintendo zdecydowanie ma być z czego dumne.

We wrześniu Switch sprzedawał się w Stanach Zjednoczonych lepiej niż produkty konkurencji - Xbox One i PS4. Co więcej, nie zdarza się to po raz pierwszy, ale passa trwa już od trzech miesięcy, a łącznie zdarzyła się pięć razy w ciągu siedmiomiesięcznej historii tej konsoli. Od momentu pojawienia się na amerykańskich półkach, liczba sprzedanych egzemplarzy Switcha przebiła już okrągłą liczbę 2 milionów. Dodatkowo Nintendo wskazuje, że skumulowane wyniki sprzedażowe Switcha, 3DS i SNES Clasic we wrześniu stanowiły dwie trzecie rynku konsolowego w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Całkiem nieźle sprzedają się też tytuły gier dedykowanych na platformy Nintendo. Mario + Rabbids: Kingdom Battle zajmowało siódme miejsce na liście bestsellerów miesiąca, a następna pozycja należała do tytułu Metroid: Samus Returns. Na 10 lokacie umiejscowiło się Legend of Zelda: Breath of the Wild, a na kolejnej Mario Kart 8 Deluxe.

Sukcesy sprzedażowe Nintendo napotkały na trudność w postaci problemów z zaopatrzeniem. Wielkie kolejki, zwłaszcza na lokalnym rynku japońskim i wyprzedanie się towaru zmusiły japońskie przedsiębiorstwo do zwiększenia produkcji do poziomu 2 milionów sztuk miesięcznie. Aby nie przeliczyć się w drugą stronę i utrzymać sprzedaż na wysokim poziomie Nintendo zajęło się wprowadzeniem nowych funkcji eShopu i wypuszczeniem aktualizacji samego  Switcha.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy