Reklama

Steam Deck trafi do graczy znacznie później niż planowano

​Steam Deck co prawda trafił już w ręce niektórych graczy, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe, ale nie wszyscy mają to szczęście. Niektórzy zaczekają znacznie dłużej niż przewidywano.

Terminy wysyłki kolejnych Steam Decków są ściśle uzależnione od terminów zamówień. Gracze, którzy złożyli je na samym początku, zaraz po tym, jak Valve zapowiedziało urządzenie, już je otrzymali. Jeżeli jednak znajdujecie się w gronie osób, które nie zdążyły podjąć decyzji zakupowej mniej więcej do 16-17 lipca 2021 roku, wasze zamówienie zostanie przeniesione do kolejnego okienka dostaw. W efekcie będziecie musieli zaczekać na swój egzemplarz do trzeciego kwartału bieżącego roku. Gracze, którzy zwlekali jeszcze dłużej, do września 2021 roku, będą musieli liczyć się z dostawą nawet po trzecim kwartale bieżącego roku.

Reklama

Czas reakcji w każdym przypadku ma znaczenie, ale nawet jeśli złożyliście zamówienie parę chwil po tym, jak Valve uruchomiło taką opcję, nie możecie mieć pewności, że otrzymacie konsolę w najbliższych miesiącach. Forbes podaje, że nawet ci gracze, którzy kupili sprzęt błyskawicznie, są obecnie przenoszeni do okienka dostaw przypadającego na trzeci kwartał.

Steam Deck: Sprzedaż rusza powoli

Na usprawiedliwienie Valve można przypomnieć, że Steam Deck od początku był zapowiadany jako dość niszowe urządzenie, produkowane w nakładzie po kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Tempo, w jakim konsola będzie trafiać w ręce graczy, ma rosnąć z czasem. Docelowo ma osiągnąć pułap nawet kilkuset tysięcy sztuk miesięcznie. Jednak kiedy do tego dojdzie, trudno powiedzieć. Jak bowiem wiadomo, rynek wciąż mierzy się z dużymi problemami w dostawie półprzewodników i podzespołów do urządzeń elektronicznych.

W każdym razie - gratulujemy tym, którym udało się zamówić Steam Decka na tyle szybko, że już mogą się nim cieszyć. Jeśli jesteście jednymi z tych szczęśliwców, koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak wrażenia!

-------------------------------------------------------------------------------

Serwis z ogłoszeniami dla osób z Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy