Reklama

Sega Mega Drive i Atari - dwie retro-konsole dostępne w Lidlu

​Szukacie pomysłu na prezent dla osób zakręconych na punkcie gier? Z pomocą przychodzi popularny dyskont, który ma w sprzedaży prawdziwe klasyki.

A mowa o Lidlu, który od pewnego czasu prezentuje nam różne pomysły na prezent - co ciekawe, w najnowszej ofercie znalazły się dwie klasyczne konsole, a mianowicie Sega Mega Drive i Atari. Pierwsza z nich została wyceniona na 299 PLN, ma w zestawie 2 pady i wbudowane gry, w tym Gunstar Heroes, Comix Zone czy Altered Beast. Za drugą z konsol trzeba zapłacić dokładnie tyle samo, w zestawie ponownie znajdują się 2 kontrolery, ale tym razem typowe joysticki, a na pokładzie znajdziemy takie hity, jak Space Invaders, River Raid czy Asteroids.

Reklama

Nie da się ukryć, że w dobie mody na retro granie trudno wyobrazić sobie lepszy prezent dla graczy, szczególnie tych nieco starszych, którzy z sentymentem patrzą na hity z lat własnej młodości. Możliwość powrotu do tych czasów choć na chwilę z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach, a my wydamy zdecydowanie mniej niż na nowe konsole, za co wdzięczny będzie nasz portfel, który w okresie świątecznym i tak mocno obrywa. Sega Mega Drive i Atari będą dostępne w Lidlu od przyszłego poniedziałku, czyli 9 grudnia.

Przypominamy, że 16-bitowa Sega Mega Drive została wydana w 1988 roku w Japonii i w 1989 w Europie, błyskawicznie zdobywając uznanie fanów, co potwierdzają jej wyniki sprzedażowe. Przez cały okres swojego życia (tj. do 1997 roku, kiedy to zakończono jej produkcję) rozeszła się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy, a najpopularniejszą dostępną na nią grą było Sonic the Hedgehog 2, który trafił w ręce 6 mln graczy.

Jeżeli zaś chodzi o Atari, to mówimy o jeszcze starszym pomyśle, bo konsola trafiła na rynek w 1977 roku i była jedną z pierwszych wykorzystujących wymienne moduły z grami, czyli popularne kiedyś kartridże. Konsola była w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie do roku 1989 i przez ten czas z fabryk wyszło jej 25 milionów sztuk. W tym przypadku najpopularniejszą grą był bez wątpienia legendarny Pac-Man, który rozszedł się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy