Reklama

Samsung SSD 980 Pro – flagowy dysk, który pasuje do PlayStation 5 ma już radiator

Problem chłodzenia ciasnych pudełek, w które upchnięte są podzespoły konsol najnowszych generacji, zmusza producentów do coraz zmyślniejszych konstrukcji. Flagowe dyski Samsunga otrzymały niedawno radiatory, które pomogą zadbać o odpowiednią temperaturę działania.

Po niedawnej aktualizacji oprogramowania pozwala na ulepszenie przestrzeni dyskowej we własnym zakresie. Jest jednak kilka warunków. Po pierwsze, muszą to być dyski SSD M.2 NVMe. Po drugie, muszą to być modele PCIe 4.0 wyposażone w dodatkowy radiator. W ten sposób Sony rozwiązało sobie problem niezbyt dobrze chłodzonej płyty głównej.

Ten wymóg ogranicza jednak wybór dysków, jakie użytkownicy konsol mogą wybrać. I nie oszukujmy się - nie będzie to tania sprawa. Widać to choćby na przykładzie opisywanego modelu 980 Pro od Samsunga. Seria 9xxx była od dawna uważana za czołówkę światową, jeśli chodzi o wydajność. Pod względem jakości i szybkości wspomniane dyski, według wielu osób nie miały sobie równych. Dodać trzeba, że obecnie konkurencji udało się przegonić Samsunga.

Reklama

Najnowszy model 980 Pro with Heatsink (to pełna nazwa, do tej pory bowiem, można było wykorzystywać standardowe dyski i dokładać do nich radiatory) jest zgodny ze standardem PCIe 4.0, a do tego wyposażony jest w dodatkowy radiator, który chłodzi dysk z obu stron.

Samsung potwierdził, że radiatory innych firm, które można dołożyć do modelu 980 Pro, w dalszym ciągu będą spełniały wymagania Sony, ale widać, że korporacja nie zamierza oddawać tego pola konkurencji. I słusznie. Nie tylko z uwagi na cele biznesowe, ale przede wszystkim profil klienta.

Posiadacze konsol chcą prostych rozwiązań, bez konieczności konfigurowania sprzętu. Zakup odpowiedniego dysku, z już pasującym radiatorem jest zdecydowanie prostszy, niż zagłębianie się w setki stron recenzji i porównań wydajności chłodzenia, oferowanego osobno.

A cena? Bagatela - 249,99... dolarów. Za wersję 1 TB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy