Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Recenzja obudowy MSI MPG SEKIRA 500X

MSI to czołowy producent komponentów na świecie, co nie znaczy, że w każdej dziedzinie króluje. A przynajmniej tak było do niedawna, bo ostatnio Microstar (MSI) wprowadził na rynek prawdziwie gamingową obudowę MSI MPG SEKIRA 500X oraz bardziej stonowana wersję - SEKIRA 500G.

Testowana SEKIRA 500X to konstrukcja z najwyższej jakości materiałów, skierowana do wymagających klientów. Cztery 200-milimetrowe wentylatory podświetlane adresowalnymi diodami RGB oraz wszędobylskie szkło hartowane - tak pokrótce można ją scharakteryzować. Obudowa jest bardzo dobrze przemyślana i została zoptymalizowana pod kątem chłodzenia cieczą. Ta ważąca niemal 20 kg skrzynka to ciekawa propozycja dla graczy i streamerów.

Wygląd zewnętrzny

Reklama

MSI MPG SEKIRA 500X to dwukomorowa konstrukcja w formacie mid-tower, wymiarami podobna do Corsair Obsidian 500D RGB Premium, czyli 545,5×232×530 mm. W środku otrzymujemy sporo miejsca - nie tylko na duże coolery powietrzne, ale i układy chłodzenia cieczą z radiatorem do 360 mm (tylko na topie). Na kartę graficzną mamy aż 400 mm, zatem przykładowo MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G zmieści się bez problemów. Jak widać, w obudowie zamontujemy oraz schłodzimy naprawdę mocne komponenty. Gamingowego charakteru dodają dwa panele boczne wykonane ze szkła hartowanego, które są uchylane (mocowanie na zawiasach) oraz szkło na froncie i topie SEKIRY 500X, gdzie znajdziemy także cztery zainstalowane fabrycznie 200-milimetrowe wentylatory, a także jeden 120 mm z tyłu, z czego cztery z nich są podświetlane LED-ami ARGB (adresowalne diody RGB), zgodnymi z MSI Mystic Light.

Panel frontowy wykonano z tworzywa sztucznego, w dolnej części mamy szkło hartowane, a w górnej szczotkowane aluminium. Oba elementy podzielone zostały ukośnym paskiem LED oraz logiem smoka MSI, oczywiście podświetlanym. Na bokach mamy siatkę stalową z drobnymi oczkami, tworzącą jednocześnie filtr przeciwkurzowy.

Na panelu MSI MPG SEKIRA 500X znajdziemy:

  •  4 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  •  1 × USB 3.1 typu C (podłączane wewnętrznie),
  •  1 × słuchawki (HD Audio),
  •  1 × mikrofon (HD Audio),
  •  1 × przycisk POWER,
  •  1 × przycisk zmieniający tryb podświetlania LED,
  •  jedną diodę sygnalizującą pracę.

Na górze obudowy znajduje się dużych rozmiarów kolejny panel ze szkła hartowanego. Na bokach mamy siatkę stalową z drobnymi oczkami, jak na froncie, spełniającą tą samą rolę co poprzednio.

Dowiedz się więcej na temat: MSI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje