Reklama

Razer Kaira Pro - usłysz lepiej swoje PlayStation

Kupiłeś PlayStation 5 i szukasz gamingowych słuchawek? A może twojemu pecetowi przydałoby się ulepszenie audio? W obu przypadkach Razer Kaira Pro będzie świetnym wyborem.

Przesiadka z PlayStation 4 i PlayStation 5 nie powinna wiązać się z koniecznością wymiany headsetu na nowy, ponieważ urządzenia kompatybilne z poprzednią generacją współpracują także z nową. Jednak zakup nowej konsoli to zawsze dobra okazja do tego, by ulepszyć nie tylko doznania wzrokowe, ale i słuchowe z zabawy przy grach wideo. A może do tej pory w ogóle nie mieliście gamingowych słuchawek? Tak czy inaczej, Razer Kaira Pro to model, któremu warto się przyjrzeć bliżej.

Razer Kaira Pro to gamingowy headset stworzony z myślą o konsolach Sony - PlayStation 4 i PlayStation 5. Współpracuje on także z pecetami oraz - dzięki modułowi Bluetooth w wersji 5.0 - z kompatybilnymi urządzeniami mobilnymi. W zestawie ze słuchawkami znalazł się dongle USB-C, który możemy wpiąć przykładowo do smartfona, aby odbierać połączenia przychodzące bez konieczności zdejmowania headsetu z głowy i przerywania zabawy (szczególnie przydatne podczas potyczek sieciowych, których po prostu przerwać się nie da).

Reklama

W Razer Kaira Pro wykorzystano 50-milimetrowe tytanowe przetworniki Triforce o opatentowanym kształcie. Ich parametry prezentują się następująco:

  • pasmo przenoszenia: 20 ~ 20000 Hz
  • impedancja: 32 Om
  • czułość: 108 dB
  • pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz
  • czułość mikrofonu: -54 dB

W praktyce urządzenie działa świetnie. Na pierwszy rzut... ucha największe wrażenie robi głęboki bas, ale po głębszym zanurzeniu się w dźwięk dobiegający z nauszników okazuje się, że średnie oraz wysokie tony także wybrzmiewają właściwie. Wszystkie odgłosy w grach są czyste i z łatwością można nasłuchać, gdzie znajduje się przeciwnik. Dźwięk generowany przez Razer Kaira Pro jest także odpowiednio przestrzenny. Świetnie sprawdza się także ruchomy, superkardioidalny mikrofon SuperClear, dzięki któremu wszyscy kompani w grze usłyszą cię niemalże tak, jakbyś siedział obok. Żadnych szumów, żadnych trzasków.

Z kolei wisienką na torcie jest technika Razer HyperSense, w ramach której wzbogacono headset o haptykę. Podczas zabawy wibracje poczujecie teraz nie tylko w dłoniach (dzięki padowi DualSense), ale także na głowie. Co ciekawe, funkcja działa nie tylko w grach, ale także podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Wszystkie sygnały dźwiękowe są na bieżąco przetwarzane na wibracje. Działa to naprawdę dobrze!

Na koniec rzecz niemal równie ważna w przypadku słuchawek gamingowych, jak dźwięk - wygoda użytkowania. Także pod tym względem Razer Kaira Pro to bardzo wysoka półka. Headset wykonano z bardzo dobrej jakości tworzyw, a pałąk i nauszniki (między innymi dzięki wypełnieniu materiałem z pamięcią kształtu) nie powodują dyskomfortu nawet po dwóch czy trzech godzinach grania non stop. Nie musicie się też przejmować czasem pracy na baterii. Po naładowaniu akumulatora do pełna słuchawki powinny działać nawet 50 godzin z wyłączonym podświetleniem Chroma RGB i wyłączonymi wibracjami. Po włączeniu obu tych funkcji czas ten skróci się do około 10-11 godzin. Ale to i tak całkiem niezły wynik!

Razer Kaira Pro to headset z naprawdę wysokiej półki. Wszystkie jego cechy w pełni uzasadniają cenę. Jeśli nie uznajecie kompromisów i chcecie cieszyć się świetnym dźwiękiem, wzorowo działającym mikrofonem, ponadprzeciętnym komfortem oraz funkcjonalnością niepozostawiającą nic do życzenia, sprawdźcie koniecznie. A wibracje haptyczne to coś, co może nie zrewolucjonizuje waszej rozgrywki, ale dostarczy niespotykanych dotąd bodźców.

Jesteście zainteresowani zakupem Razer Kaira Pro, ale macie Xboksa, a nie PlayStation? Razer opracował też headset dla całej rodziny Microsoftu. Jest równie dobry, jak ten dla urządzeń Sony, ale ma wygląd dostosowany do najnowszego Xboksa i - rzecz jasna - nie ma haptyki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama