Razer Huntsman Mini Analog - test klawiatury

​Nie masz dużo miejsca na klawiaturę? Cenisz sobie mobilność? Razer Huntsman Mini Analog może być w twoim przypadku strzałem w dziesiątkę!

Razer Huntsman V2 Analog to topowa klawiatura tego producenta, która zachwyciła każdego, kto miał z nią do czynienia, ale która dotarła ostatecznie tylko do grupy bardziej zamożnych graczy. Cena na poziomie ponad 1000 złotych mogła rzucić na kolana. Jednak Razer w końcu przygotował rozwiązanie o zbliżonej funkcjonalności, wyraźnie tańsze, a do tego sporo mniejsze. Oto Razer Huntsman Mini Analog!

Razer Huntsman Mini Analog to pierwsza klawiatura o wymiarze 60 proc. od tego producenta. Urządzenie jest naprawdę kompaktowe i zmieści się nawet na prowizorycznym stanowisku pracy czy zabawy, zorganizowanym gdzieś na uboczu - na wakacjach, wyjeździe firmowy czy gdziekolwiek indziej. Oczywiście należy liczyć się z tym, że - jak każda kompaktowa o tak małych rozmiarach - posiada ograniczoną liczbę klawiszy. Jednak da się do tych braków prędzej czy później przyzwyczaić.

Reklama

Jedną z najistotniejszych cech Razer Huntsman Mini Analog są zastosowane w niej analogowe przełączniki optyczne. To dość interesujące rozwiązanie w czasach, w których większość graczy oraz osób zajmujących się na co dzień pisaniem przesiadła się na klawiatury mechaniczne, zapominając tym samym o membranowych przełącznikach. Co dają analogowe przełączniki? Przede wszystkim można decydować o ich czułości oraz rejestracji mapowania klawiszy.

O znalezienie zastosowania dla tego rozwiązania nietrudno. Pierwszy przykład - gra wyścigowa, w której możemy na klawiszach decydować dokładniej o promieniu skrętu kierownicy czy sile nacisku pedału gazu lub hamulca. Kolejny - w każdej strzelance czy jakiejkolwiek grze akcji możemy wykorzystać jeden klawisz do tego, by zarówno chodzić, jak i biegać. O wszystkim decyduje siła nacisku. W praktyce sprawdza się to świetnie i daje mnóstwo możliwości. Oczywiście nie jest to żadna rewolucja wśród rozwiązań stosowanych w klawiaturach, ale w segmencie tak małych urządzeń jest to już spora innowacja.

Razer Huntsman Mini Analog została świetnie wykonana. Obudowa powstała z aluminimum, natomiast klawisze pokryto nakładką Doubleshot PBT o charakterystycznej fakturze. To kolejna cecha, która sprawia, że z tej klawiatury korzysta się po prostu świetnie. Nie tylko jest precyzyjna, solidna i daje dużo możliwości, ale też zwyczajnie przyjemnie się z niej korzysta. Oczywiście nie zabrakło w niej także podświetlenia RGB, które doda nowoczesności każdemu stanowisku pracy czy rozrywki. Klawiaturę podłączamy do komputera za pomocą kabla USB-C z solidnie wykonanym oplotem.

Razer Huntsman Mini Analog to klawiatura skierowana do specyficznej grupy graczy, ale jednocześnie dostępna także - w przeciwieństwie do Razer Huntsman V2 Analog - dla graczy o bardziej przyziemnej zawartości portfeli i kont bankowych. Polecam każdemu zwolennikowi kompaktowych i nowoczesnych rozwiązań. A także tym, którzy po prostu nie mogą sobie pozwolić na posiadanie dużej klawiatury.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Razer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy