Reklama

Quersus G702/X - test gamingowego fotela

Quersus to producent wyjątkowych foteli dla graczy. Przyjrzyjmy się jednemu z opracowanych przez niego modeli - Quersus G702/X.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że fotel jest jednym z najważniejszych elementów (o ile nie najważniejszym) naszego stanowiska pracy czy miejsca, w którym oddajemy się rozrywce. Jeśli spędzamy przy komputerze co najmniej kilka godzin dziennie, powinniśmy zadbać o nasz komfort i zdrowie. Jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować, jest zakup fotela firmy Quersus. Takiego jak G702/X.

To fotel, który charakterysuje się futurystycznym designem, który na każdym powinien zrobić wrażenie. Czarno-czerwona kolorystyka, wysokiej jakości ekoskóra, efektowne wykończenia... A do tego usługa MyQuersus, dzięki której możemy spersonalizować poduszkę zagłówkową własnym imieniem, pseudonimem czy logo (koszt: 100 złotych).

Reklama

Sposób, w jaki Quersus G702/X został wykonany, to jednak nie tylko efekt wizualny, ale również ponadprzeciętna wygoda. Obicie fotela zostało wykonane z grubej, przyjemnej w dotyku ekoskóry (sprawia wrażenie niezwykle wytrzymałej), wnętrze wypełnione zimną pianką, a rama otoczona w całości gąbką. Wystarczy tylko na chwilę usiąść w Quersus G702/X, aby uznać, że zwykły fotel już nam nie wystarczy. A po kilku godzinach siedzenia nic się nie zmienia - siedzi się tak samo przyjemnie, jak na początku, kręgosłup ani inne części ciała nie odczuwają dyskomfortu.

W zestawie znajduje się także poduszka pod głowę, wykonana z pianki reagującej na ciepło i nacisk ciała, która dodatkowo poprawia komfort korzystania. Z kolei za sprawą mechanizmu Synchro możemy płynnie i całkiem swobodnie zmieniać pozycję podczas siedzenia. Jeśli nasz kręgosłup potrzebuje odciążenia, wystarczy chwila, aby przejść w bardziej relaksującą pozycję. Maksymalne wychylenie oparcia to 140 stopnie.

Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć, są podłokietniki 4D, które można ustawiać na wysokość, głębokość, szerokość oraz pod kątem. Naprawdę trudno byłoby znaleźć wygodniejsze odpowiedniki. W Quersus G702/X zastosowano podnośnik klasy 4, dzięki czemu zarówno wytrzymałość, jak i stabilność stoją tutaj na bardzo wysokim poziomie. Na samym dole konstrukcji znajdują się - a jakże - kółka. Te w Quersus G702/X wykonane są z miękkiego tworzywa, które nie powinno rysować nawet wrażliwych powierzchni.

Quersus G702/X został stworzony z myślą o osobach o wzroście minimum 175 centymetrów (niżsi użytkownicy mogą nie odczuć w pełni komfortu, jaki oferuje ten fotel) oraz o wadze do 150 kilogramów (co wydaje się w pełni wystarczającym limitem, biorąc pod uwagę niemałe rozmiary samego fotela). To z pewnością jeden z najwygodniejszych foteli, w jakich siedzieliśmy, jednak w tym wypadku za wygodę trzeba zapłacić ok. 1500 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje