Plotka: PlayStation 4,5 w planach Sony

Serwis Kotaku donosi, że Sony prowadzi prace nad nową wersją konsoli PlayStation 4. Usprawniona konsola ma zostać wyposażona w bardziej wydajną kartę graficzną.

Największą zmianą w stosunku do oryginału miałaby być lepsza karta graficzna zdolna do obsługi gier w rozdzielczości 4K i VR. Wieść niesie, że podczas Game Developers Conference Sony prowadziło rozmowy z deweloperami na temat konsoli. Trudno powiedzieć, na ile informacja jest wiarygodna.

Wypuszczenie na rynek nowej konsoli różniącej się tylko i aż układem graficznym w zaledwie 3-4 lata od premiery PlayStation 4 mogłoby spotkać się z silnym protestem ze strony społeczności graczy. Nawet jeżeli Sony da posiadaczom PS4 możliwość wymiany starej konsoli na nową za niewielką kwotę lub samodzielnej wymiany komponentów.

Reklama

Byłby to tylko jeden z kilku poważnych problemów, z którymi musiałby zmierzyć się producent. Dochodzi jeszcze kwestia ceny i dostępności starej i nowej konsoli, czy produkcji gier na dwie różne wersje urządzenia. Na razie wydaje się, że są to jedynie plotki. Nigdy nie można mieć jednak całkowitej pewności. Niedawno podobne doniesienia pojawiły się na temat Xboksa One.

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy