Reklama

PlayStation 5 będzie kompatybilne z PSP i PS Vita? Sugeruje to patent Sony

​Dokument złożony przez Sony utwierdza nas w przekonaniu, iż PlayStation 5 może być kompatybilne z PSP oraz PS Vitą. Opublikowany patent nie oznacza jednak, że takowe rozwiązanie zostanie kiedykolwiek dodane.

Nowy patent złożony 6 lutego 2020 roku przez Sony i opublikowany 20 sierpnia sugeruje, że nadchodząca konsola PlayStation 5 będzie kompatybilna z PSP i PS Vita. Na obrazku znajdują się także inne produkty: PlayStation VR, kamera PlayStation, PlayStation Move, kontroler DualShock 4, mysz i klawiatura, pilot oraz zestaw słuchawkowy bluetooth. Na ten moment nie wiemy, co dokładnie dałoby połączenie PS5 z PSP lub PS Vitą, aczkolwiek domyślamy się, że może chodzić o grę zdalną, sterowanie menu czy funkcje wykorzystywane w nadchodzących grach.

Reklama

Podobne rozwiązanie, które znamy już z PlayStation 4 umożliwia granie w wybrane tytuły właśnie na PS Vita. Oczywiście to tylko domysły, a zgłoszenie patentu wcale nie oznacza, że kiedykolwiek rzeczona kompatybilność zostanie wprowadzona. Z pewnością byłoby to pewne zaskoczenie, zważywszy, że brak większej popularności PS Vity doprowadził do jej śmierci. Inaczej było za to z PSP, które przez cały okres swojej żywotności rozeszło się w ponad 80 milionach egzemplarzy. Biorąc jednak pod uwagę popularność ostatniego przenośnego sprzętu do grania od Sony, z funkcji gry zdalnej na PS5 skorzystałoby dość mało użytkowników.

Nie wszystkie gry na PlayStation 4 będą nawet wstecznie kompatybilne z PS5 w dniu premiery, więc poświęcanie czasu na implementację niszowego rozwiązania wydaje się mało realnym krokiem ze strony producenta. Przypomnijmy, że Sony zaprzestało produkcji PS Vity w ubiegłym roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje