Reklama

Patriot prezentuje wypasioną pamięć RAM DDR5 – Viper Venom

​Dzieje się na rynku pamięci RAM. Najpierw premiera Alder Lake i oczekiwane wsparcie dla pierwszej konsumenckiej platformy DDR5 i PCIe 5.0, a teraz kolejne doniesienia o nadchodzących nowościach. Jak zatem prezentuje się najnowsza rodzina RAM od Patriota?

Viper Venom to dla Patriota oczko w głowie, bo producent ewidentnie stawia na nowe rozwiązania. Mieliśmy już z nimi styczność, ponieważ testowaliśmy moduły 2x 16 GB DDR5-6200 CL 40, które okazały się być strzałem w dziesiątkę. Nie tylko zaprezentowały bardzo wysoką wydajność zaraz po wyciągnięciu z pudełka, ale również zaoferowały bardzo dobry potencjał do OC. Patriot jednak nie poprzestaje na flagowym modelu i do oferty dorzuca dodatkowo moduły w zakresie 4800-6200 MHz.

Reszta pozostaje jednak niezmieniona. Nadal oferowane są zestawy 16 lub 32 GB i nadal mamy do czynienia z nowoczesnym designem. Anodowane na czarno-biały kolor radiatory odpowiadają za schłodzenie elektroniki i kości pamięci na drukowanej płytce oraz podświetlenie RGB, które dodatkowo możemy synchronizować z efektami świetlnymi. Oczywiście, tak jak we wszystkich tego typu konstrukcjach na pokładzie znajdziemy również układ scalony do zarządzania energią PCIM i wykrywania obecności szeregowej SPD HUB, co zapewnia monitorowanie, ochronę progową i inteligentną kontrolę napięcia. Nie zabrakło też miejsca dla ECC, a więc aktywnej korekcji błędów, którą dotychczas mogliśmy oglądać tylko w modułach przeznaczonych na rynek profesjonalny i serwerów.

Reklama

Jeśli zatem macie w planach przejście na platformę Alder Lake, która wspiera DDR5, warto zainteresować się pierwszymi wprowadzonymi modułami - 2x 16 GB 6200 MHz CL 40 w wersji RGB za 1660 zł lub bez RGB za 1560 zł. Pozostałe zestawy wejdą do sprzedaży pod koniec drugiego kwartału 2022 roku. Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z wcześniej przeprowadzonym testem na naszej stronie internetowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama