Reklama

Parodia piosenki Eminema wyśmiewa braki PlayStation 5 na rynku

​Niedobory konsol nowej generacji to ogromny kłopot dla graczy, którzy chcieli dokonać zakupu zwłaszcza w okresie świątecznym. Sytuację wykorzystano w parodii jednego z utworów Eminema. W teledysku pojawił się nawet sam raper.

W ramach najnowszego odcinka Saturday Night Live zaprezentowano parodię jednej z piosenek Eminema - Stan, w której to główny bohater nie pisze listu do swojego idola, tylko do św. Mikołaja. Prosi on w nim o podarowanie konsoli PlayStation 5. Jest to zarazem odniesienie i wyśmianie obecnie występujących problemów z niedoborem na rynku najnowszego urządzenia Sony. W materiale oprócz komika Pete'a Davidsona wystąpił także sam Eminem. Warto wspomnieć, że piosenka Stan była przebojem zaraz po jej wydaniu w 2000 roku. Z pewnością święty Mikołaj ma w tym roku ogromne kłopoty ze znalezieniem odpowiedniej ilości konsol, które będzie musiał dostarczyć pod choinkę.

Reklama

Japoński producent zadeklarował dostawę nowej partii PS5 w okresie świątecznym, ale nie wiadomo, czy zaspokoi to i tak wysokie zapotrzebowanie. Microsoft przyznał, że spodziewa się utrzymania niedoborów Xbox Series X/S do kwietnia 2021 roku, ana  problemie z dostępnością PlayStation 5 zarobić chcą domorośli biznesmeni, którzy na serwisach aukcyjnych wystawiają nie samo urządzenie, tylko jego zdjęcie i to po dość wysokich stawkach.

Co ciekawe, nie brakuje chętnych na te oferty, zaś licytacje dobijają do poziomu nawet 3-5 tysięcy złotych. Walczyć z tym procederem zaczął eBay, który poinformowany o sytuacji przez brytyjską redakcję serwisu Eurogamer wystosował ostrzeżenie do przytoczonych handlarzy. Portal pracuje także nad usunięciem tych ofert.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy