Reklama

Nintendo Switch - obniżone ceny w polskich sklepach

​Konsola Nintendo wreszcie doczekała się obniżki cen także w polskich sklepach.

Niedawno pisaliśmy, że japoński gigant zdecydował się na obniżenie cen Switcha w Europie, argumentując to nadchodzącą premierą nowej wersji (Nintendo Switch OLED) oraz aktualną sytuacją na rynku walut na Starym Kontynencie. Nie chodzi o kosmetyczną korektę, a o naprawdę pokaźną kwotę - 40 euro. W efekcie spodziewaliśmy się, że konsola stanieje także w Polsce. Musieliśmy trochę poczekać, aż obniżka dotrze nad Wisłę, ale w końcu do tego doszło.

Nintendo Switch V2 w polskich sklepach można kupić obecnie już za nieco ponad 1300 złotych. W popularnych sieciach marketów z elektroniką za konsolę zapłacicie 1379 złotych i wybierzecie spośród dwóch wersji: szarej oraz niebiesko-czerwonej. Możecie też zdecydować się na pakiet z grami w atrakcyjnej cenie. 1697 złotych kosztuje Nintendo Switch V2 w zestawie z Mario Kart 8 Deluxe i Super Mario Odyssey, czyli jednymi z najlepiej ocenianych tytułów na "Pstryczka". Pamiętajcie, że cały czas możecie kupić też Switcha Lite, czyli tańszą wersję, pozbawioną stacji dokującej. Jego ceny zaczynają się od około 850 złotych.

Reklama

Jeśli myśleliście o zakupie Switcha, macie teraz ku temu jedną z najlepszych okazji. Można oczekiwać, że sprzedaż konsoli Nintendo w Europie wzrośnie i znacząco przyczyni się do jej  (konsoli, nie Europy) światowego sukcesu. 30 czerwca dowiedzieliśmy się, że do sklepów trafiło już 89,04 miliona egzemplarzy "Pstryczka". Na obecną chwilę można zakładać, że sprzedaż przekroczyła już 90 milionów i wkrótce zacznie zbliżać się do okrągłej setki.

Przyczyni się do tego też zapewne premiera nowego modelu - Nintendo Switch OLED - który poza większym i wyraźnie lepszym wyświetlaczem zaoferuje m.in. ulepszone wbudowane głośniki, dodatkowy port USB czy zwiększoną pamięć wewnętrzną (64 GB). Jednak różnica w cenie między nowym Switchem a jego poprzednikiem będzie dość wyraźna. Za wariant OLED zapłacimy niespełna 1700 złotych. Konsola trafi do sprzedaży 8 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje