Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Natec Extreme Media Powerbank QC-100 - test

​Prawdopodobnie każdy, kto używa na co dzień smartfona (szczególnie, jeśli nie robi tego tylko do dzwonienia i pisania sms-ów), rozważał już zakup powerbanka. A część z tych, którzy już mają ten gadżet, jest pewnie niezadowolona z jego pojemności.

No, bo cóż to za bank energii, który dużego smartfona jest w stanie naładować raz czy półtora raza? Jeśli oczekujecie czegoś więcej, powinniście się zainteresować na przykład modelem Extreme Media Powerbank QC-100.

Reklama

Jego pojemność to aż 10000 mAH. Co prawda w sklepach można już znaleźć powerbanki dwa razy bardziej pojemne, ale powyższa wartość będzie już w zupełności wystarczająca nawet dla wymagających, będących ciągle w ruchu użytkowników. Extreme Media Powerbank QC-100 wystarczy, aby naładować takiego smartfona, jak iPhone 5s, nawet trzy i pół raza.

Poza tym pojemność to nie wszystko. Kolejnym argumentem, który przemawia za zakupem omawianego modelu. Kolejnym jest technologia Qualcomm Quick Charge 3.0, która skraca czas ładowania smartfona czy tabletu nawet o połowę. Przykładowo - w ciągu kwadransa jesteśmy w stanie naładować baterię w telefonie do jakichś 30%. Jedyne ograniczenie dotyczy kompatybilności technologii Quick Charge 3.0 ze smartfonami i tabletami. Nie wszystkie będą mogły skorzystać z jej dobrodziejstw. Jednak przed zakupem powerbanka można sprawdzić, czy nasze urządzenia będą z nim współpracować.

Extreme Media Powerbank QC-100 to powerbank wielkości flagowego smartfona. Jest przy tym znacznie cięższy, ale znowu nie aż tak ciężki, aby noszenie go przy sobie (np. w teczce) było odczuwalne. Urządzenie jest przy tym smukłe, nowocześnie wygląda i sprawia wrażenie bardzo solidnego. Znajdziemy w nim dwa wejścia - USB oraz micro USB - dzięki czemu będziemy przygotowani na każdą okazję (możemy np. jednocześnie ładować dwa smartfony lub smartfona i tablet). Jeszcze jedna zaleta tego modelu, o której warto wspomnieć, to cyfrowe wskazanie poziomu naładowania, w skali od 1 do 100. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż powszechne, diodowe i zaledwie kilkustopniowe wskaźniki. Nie musimy chyba pisać, że Extreme Media Powerbank QC-100 został wyposażony w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i przeciwprzeciążeniowe, bo to standard.

Podsumowując, Extreme Media Powerbank QC-100 to powerbank zdecydowanie warty polecenia. Jeśli nie masz jeszcze solidnego i pojemnego urządzenia tego typu, a korzystasz często ze smartfona czy tabletu, będąc w terenie, koniecznie powinieneś przemyśleć jego zakup. Omawiany model poza dużą pojemnością charakteryzuje się też nowoczesnym i solidnym wykonaniem, przydatną technologią Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz cyfrowym wskaźnikiem naładowania (od 1 do 100). A kupić go można już za niecałe 100 złotych.

Dowiedz się więcej na temat: Natec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje