Logitech G432 - test słuchawek

​Jeśli cenisz sobie w grach nie tylko nowoczesną grafikę, ale również efektowne udźwiękowienie, powinieneś zainteresować się headsetem imitującym zestaw 7.1. Takim jak na przykład model G432 od Logitecha.

Logitech G432 to słuchawki stricte gamingowe, co zdradza już samo opakowanie. Widać na nim nowocześnie zaprojektowany, czarno-niebieski headset, który w rzeczywistości - po wyciągnięciu z pudełka - okazuje się jeszcze ciekawszy. Jego design jest z jednej strony prosty, a z drugiej - nieco futurystyczny. To według nas optymalny balans, który pozwala na zastosowanie słuchawek zarówno do rozrywki, jak i na przykład w przestrzeni biurowej. Headset waży stosunkowo niewiele, bo 280 gramów. Wychodzi z niego kabel o długości 2 metrów (to zupełnie wystarczająca długość).

Reklama

Logitech G432 to model wyposażony w membrany o średnicy 50 mm, które zapewniają odpowiednio przestrzenny, ekspansywny dźwięk podczas rozgrywki. Co się tyczy parametrów, wynoszą one kolejno:

  • pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
  • impedancja: 39 omów (pasywna), 5 kiloomów (aktywna)
  • czułość: 107 +/- 3dB

Jeśli idzie o zastosowanie w grach, okazują się to właściwości całkiem wystarczające. A i tak wrażenia z zabawy potęguje technologia DTS Headphone:X 2.0, która odpowiada za imitowanie dźwięku w formacie 7.1. Aby ją włączyć, konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Logitech G HUB (przydaje się ono także do konfiguracji dźwięku). Gdy już ją uruchomimy, pozwala nam odkryć dźwięk generowany przez Logitech G432 poniekąd na nowo. Przestrzeń staje się jeszcze bardziej przestrzenna, a dźwięki dobiegające z otoczenia stają się jeszcze bardziej szczegółowe. Znacznie łatwiej zorientować się, gdzie znajduje się wróg, co przydaje się szczególnie podczas rozgrywki w sieciowe FPS-y (ale oczywiście nie tylko wtedy).

Skoro mowa o rozgrywce online, nieoceniony okazuje się tutaj zastosowany w Logitech G432 mikrofon. 6-milimetrowy moduł wystarczy, aby nasi kompani słyszeli nas bardzo dokładnie. Ponadto został on wyposażony w przycisk pozwalający go w ułamku sekundy wyciszyć (jest osadzony na wysięgniku). Średnio zaawansowany gracz nie potrzebuje do szczęścia niczego więcej.

Logitech G432 można podłączyć zarówno do komputera, jak i do konsoli Xbox One, PlayStation 4 czy Nintendo Switch. Jest to więc rozwiązanie uniwersalne, które na przykład w ciągu dnia możecie wykorzystywać w pracy, a wieczorem - po podłączeniu do konsoli - zastosować do rozrywki. W obu przypadkach powinno sprawdzić się wzorowo. Generowany przez te słuchawki dźwięk jest wyraźny, przestrzenny i nieźle zbalansowany (nie przesadzono z basem). Jeśli szukasz headsetu w kwocie do 300 złotych i zależy ci na tym, by imitował on zestaw 7.1, koniecznie dodaj do listy rozważanych modeli Logitech G432.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Logitech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy