Reklama

Gracze narzekają na głośniejsze wentylatory PlayStation 5

​Wygląda na to, że w PlayStation 5 znaleźć można dwa modele wentylatorów. Nie byłoby w tym nic specjalnie kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że jeden z nich jest podobno nieco głośniejszy. Jaki znajduje się w naszym urządzeniu? Tego dowiemy się dopiero po rozebraniu urządzenia Sony...

Francuski serwis Les Numériques opisuje, że postanowił sprawdzić, skąd biorą się zauważone przez dziennikarzy różnice w głośności konsol nowej generacji. Rozebrali więc kilka konsol, a w środku znaleźli właśnie dwa różne wentylatory, które poddali następnie dokładnym testom na głośność.

Głośniejszy model generował około 43 dB. Na zdjęciu widać, że ma dłuższe łopatki, podczas gdy te w cichszym urządzeniu (39 dB) kończą się specjalnym "wywłaszczeniem". Można więc chyba oczekiwać, że to właśnie ten głośniejszy model będzie bardziej wydajny w działaniu, nawet jeśli bardziej hałasuje.

Reklama

Różnice są - jak widać - bardzo małe. Francuzi donoszą, że rozmontowali pięć konsol, znajdując dwa cichsze wiatraki oraz trzy te głośniejsze. Oczywiście przed zakupem konsoli nie mamy możliwości sprawdzić, co znajduje się w środku, więc kwestia czterech decybeli jak na razie jest pewną loterią.

Coraz więcej użytkowników zgłasza także inny problem związany z PlayStation 5 - piszczące cewki. Ten problem - dobrze znany miłośnikom PC - rozwiązywało się kiedyś poprzez wkładanie urządzeń do piekarnika, czego nie rekomendujemy jednak robić w przypadku konsoli nowej generacji od Sony.

Nieznośne "piszczenie" elektroniki w przypadku PS5 wymaga niekiedy założenia słuchawek, a część internautów zapewnia, że całkowicie przestała korzystać ze sprzętu, tak irytujące są to odgłosy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje